reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin ekranıyla ilgili güzel gelişme

Bu yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 12 ailesiyle ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Gelen son haberlere göre iPhone 12 Pro ekran teknolojisinde yeniliklerle gelecek.

Yeni Pro modellerden ilk modelin 6,1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. 10 bit renk derinliğinin yer alacağı belirtilen telefonun yüksek parlaklık desteğiyle geleceği ifade ediliyor. OLED panelin ayrı bir katmana ihtiyaç duymadan şekillendirilesine imkan tanıyan Y-OCTA teknolojisinin olacağı söyleniyor. Bu teknoloji sayesinde ekranın daha ince olacağı ve daha düşük üretim maliyetine sahip olacağı konuşuluyor.  Yeni Pro modelinin ekran çözünürlüğünün 2532 x 1170 piksel olacağı iddia ediliyor. Telefondaki ekran piksel yoğunluk değerinin ise 458 ppi olacağı söyleniyor. Max modelinin de aynı ekran çözünürlüğüne ve piksel yoğunluk değerine sahip olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi 120 Hz ekran ve LIDAR teknolojisiyle dikkat çekecek

Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekran tercihi yapacağı söyleniyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera bulunuyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim. Pro ailesinde standart, ultra geniş aşı ve telefoto kameralar haricinde LIDAR teknolojisinin de yer alması bekleniyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın