reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12s

iPhone 12s ailesinin ekran üretimiyle ilgili yeni bir iddia

Apple, iPhone 12 ailesinin ekranları için BOE şirketiyle bir iş birliğine imza atmıştı. BOE, iPhone 12 ailesi için üçüncü OLED tedarikçisi olduğunu belirtmişti.

Şirketin bu yıl Apple’a 10-20 milyon ekran tedarik edeceği ifade ediliyor. BusinessKorea‘nin aktardığı habere göre yeni iPhone modellerinde de BOE imzalı ekranlar kullanılacak. Apple’ın ekran üretimi konusunda BOE’ye izin verdiği dile getiriliyor.

Samsung şu anda Apple’ın iPhone 12 için ana OLED tedarikçisi konumunda. Apple’ın 6,1 inçlik iPhone 12 modeli için LG’den diğer yeni modeller için Samsung’dan OLED ekran tedarik ettiği söyleniyor. BOE’nin iPhone 12s haricinde Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerinde de microOLED ekranları kullanması bekleniyor.

Samsung telefonlarda kullanılan portre video özelliğinin yeni iPhone’lara da geleceği konuşuluyor. Videonun kaydedilmesinin ardından kullanıcıların videolarda alan derinliklerini değiştirebileceği belirtiliyor. 5 nm üretim süreciyle üretilen A15 Bionic işlemcisinin bu desteği sağlayacak güçte olacağı söyleniyor. iPhone 12s Pro ve iPhone 12s Pro Max’teki telefoto kameranın 65 mm’lik odak uzaklığına sahip olacağı da iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12s ailesi ne zaman gün ışığına çıkacak?

Yeni modellerde aynı zamanda 120 Hz’lik ekranın da yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 12s veya iPhone 13 ismiyle karşımıza çıkması beklenen yeni aileyle ilgili tüm bilgiler eylül ayında açığa çıkacak.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın