reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 Pro

Apple 6G teknolojisi için mühendis arıyor

5G teknolojisini iPhone 12 ailesinde sunmaya başlayan Apple bir taraftan da 6G teknolojisiyle ilgili çalışmalarına hız verdi. Şirket 6G teknolojisi için mühendisler aramaya başladı.

Advertisement

Şirket bilindiği üzere iPhone 12 ailesinde Qualcomm’un modemine yer vermişti. Bloomberg‘in geçtiğimiz aralık ayında paylaştığı bir haberde ise şirketin kendi modemini geliştirdiği ortaya çıktı. Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı Johny Srouji, şirketin ilk dahili hücresel modemini geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak iPhone modellerinde Apple imzalı modemleri görmemiz kuvvetle muhtemel. Şirketin 6G teknolojisiyle ilgili çalışmalarına da başlaması gerçekten de önemli görünüyor.  Android’li telefonlar daha önceden 5G teknolojisine geçerken iPhone’lar 12 modeliyle birlikte 5G teknolojisine geçiş yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6G teknolojisi ne zaman hayatımıza girecek?

Şirketin 6G teknolojisiyle ilgili mühendis araması ise bu konuda bir ilke atmaya hazırlandığını akıllara getirebilir. Şirket, Silikon Vadisi ve San Diego için mühendis arayışına başladı. 5G teknolojisinden çok daha hızlı bir performans sergilemesi beklenen 6G teknolojisinin 2030 yılından önce hayatımıza girmesi beklenmiyor. 6G teknolojisinde Wi-Fi yerine yüksek enerjili LED’lerle görünür ışıkla haberleşme teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji yüksek veri hızı ve veri merkezi sağlamasının yanında tam yapay zeka desteği ile akıllı iletişim ortamı vadediyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti