reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon 20 5G

Dünyada bir ilke imza atan ZTE Axon 20 5G hakkında can sıkan gelişme

Ekrana entegre kamerasıyla dikkat çeken ilk akıllı telefon ZTE Axon 20 5G geçtiğimiz eylül ayında tanıtılmıştı. DxoMark, dünyada bir ilke imza atan telefon hakkında negatif bir yorumda bulundu.

Advertisement

DxoMark’a göre ekran altı kamera sistemlerinin gelişmesi için epeyce bir yol var. DxoMark, telefonun selfie kamera performansına 26 puan verdi. Mate 40 Pro’nun aynı testte 104 puan, Mi 10 Ultra’nın ise 88 puan aldığı göz önüne alınırsa ZTE Axon 20 5G’nin aldığı puan gerçekten de düşük.

Axon 20 5G’nin 32 megapiksellik selfie kamerasının, pozlama ve odaklanmada oldukça kararlı olmasına rağmen, çekilen fotoğraflarda sorunlar yaşadığı ifade ediliyor. Telefondaki ön kameranın dar bir dinamik aralık ve düşük ışıkta düşük pozlama sunduğu belirtiliyor. Kameranın bununla birlikte renklerde de sorunlar yaşadığı dile getiriliyor. Telefon video performansında daha başarılı performans sergilese de sonuçlar rakiplerin gerisinde kalıyor.

ZTE Axon 20 5G modeli ön kamera performansıyla üzüyor

ZTE, yenilikçi bir teknolojiyi kullanıcılarla buluşturmuş olsa da ön kamerayı daha iyi bir hale getirmesi gerekiyor. Bu yıl piyasaya sunulacak modellerde daha başarılı performans bekliyoruz. Bu arada ZTE Axon 20 5G hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti