reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon 30

ZTE Axon 30 ile gizli selfie kamerası dönemi gerçekten başlıyor

Ekran altı kamera teknolojisi ZTE Axon 20 5G modeli ile hayatımıza girdi. Artık netleştiği üzere teknoloji ZTE Axon 30 ile çağ atlıyor.

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalktı.

Ancak hep söylediğimiz gibi ilk çözümler hiç ama hiç iyi çıkmadı. Kameranın ekran altında kaldığı kısım, ekran üstünde kare şeklinde açık şekilde görünüyordu. Bu durumu ilk olarak ZTE Axon 20 5G gözler önüne sermişti.

Yeni gelecek ZTE Axon 30 modelinde ise ekran altı kamera gerçekten gizli hale gelmiş durumda. Yukarıda da görebileceğiniz üzere telefonun normalde üst orta kısımda yer alan selfie kamerası dışarıdan belli olmuyor. Yani gizli selfie kamerası dönemi gerçekten başlıyor.

Resmi olarak temmuz ayı bitmeden satışta olacağı aktarılan Axon 30 5G, kaynaklara göre selfie performansında da hayal kırıklığı yaratmayacak. Telefon ile ZTE Axon 20 5G’den farklı olarak gerçekten keskin ve net selfie fotoğrafları elde edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZTE Axon 30, ekran altı kamerada 2021’in tek modeli olmayacak 

Yıl bitmeden gelmesi beklenen Xiaomi Mi Mix 4, firma için bir ilke imza atacak ve ekran altı kamera sistemi taşıyacak. İşte bu sistem sağlam kaynak Ice Universe’e göre pazarın en iyilerinden olacak. Söylendiği kadarıyla ekran altındaki kamera, ilk çözümlerden farklı olarak gerçekten görünmeyecek.

Kendi ekran altı kamera sistemini uzun zamandır geliştiren Xiaomi, bu konuda şimdilik ZTE’den daha iyi ya da en az onun kadar iyi bir çözümle karşımıza çıkacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan ilginç akıllı telefon konsepti