reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LG

Samsung ve LG’den telefon kameralarını değiştirecek teknolojiler

Güney Kore merkezli teknoloji devleri Samsung ve LG, akıllı telefon dünyasındaki kamera deneyimi değiştirecek teknolojiler geliştiriyor.

Akıllı telefon kameraları inanılmaz gelişmiş hale gelmiş durumda. Ancak elbette sektör yerinde saymıyor. Yeni gelen bilgilere göre Samsung özel bir “düz metalens” teknolojisi geliştiriyor.

Bu sistem söylendiği kadarıyla ışığı şimdi olduğu gibi kavisli lensler / optikler yerine nanopartüküller aracılığıyla aktarıyor. Böylelikle kompleks optikler aradan çıkıyor, çok ince sistemler ile görüntü yakalanabiliyor. Bunun artısı da çok ince kamera modülleri oluyor. Bağlı olarak telefonlar da inceliyor.

Bu arada LG ve Corning de geleceğin kamera teknolojileri üzerinde çalışan isimler arasında yer alıyor. Bu ikili ise söylendiği kadarıyla yeni nesil bir sıvı lens teknolojisi geliştiriyor.

Bu sistemin de optikler / lensleri sıvı ile değiştirme amacı bulunuyor ve hali hazırda bazı firmalar tarafından benzerleri kullanılıyor. Daha ince kamera modülleri için güzel duran sistem, netlemeyi özel sıvıya uygulanan voltaj ile değiştirebiliyor. Böylelikle ince yapıda çok yüksek otomatik netleme performansı elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung kamera tarafında başka planlar da yapıyor

Firma telefonlar için 200 megapiksellik bir kamera geliştiriyor. Hatta bunun ilk olarak bir Xiaomi telefonda yer alacağı iddia ediliyor. Xiaomi, şu an en yüksek 108 megapiksel kameraya sahip bir akıllı telefon ile pazarda yer alıyor.

Çok sağlam bir kaynaktan gelen bu yukarıda bahsettiğimiz 200 megapiksel Xiaomi kameralı telefon, gerçekten büyük merak uyandırmış durumda ancak henüz detaylanmış değil.

Xiaomi’den yakında Mi Mix 4 geliyor ancak bu modelde 200 megapiksel kamera olması beklenmiyor. Xiaomi’nin 200 megapiksel kamerayı yılın sonunda çıkaracağı başka bir amiral gemisi telefonda kullanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti