reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Corephotonics Oppo

Oppo 10x kamera teknolojisi

Samsung Corephotonics Oppo

Oppo 5x kamera teknolojisi

Samsung’dan gelecek akıllı telefonlarının kamerası için büyük hamle

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, zaman zaman ihtiyacı olduğu / gelecek gördüğü firmaları satın alıyor. Bunlar arasına Oppo ile yakın ilişkisi bulunan Corephotonics de dahil olacak gibi duruyor.

Türkiye operasyonuna başlayan Oppo, son dönemde sık sık yeni 10x kamera teknolojisiyle gündeme geliyor. Bu yeni teknoloji biliyorsunuz direkt olarak MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Devrimsel teknoloji çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Yeni teknoloji ile bunu kayıpsız olarak 10x zoom seviyesine çıkaran Oppo, söylendiği kadarıyla bu teknoloji için İsrail merkezli Corephotonics ile çalışıyor. Yani temel olarak Corephotonics tarafından geliştirildiği belirtilen bu kamera teknolojisi, gelecek için büyük önem arz ediyor. İşte bunun farkına varan Samsung, Corephotonics’i resmen satın alacak gibi görünüyor. Firmayla 150 – 160 milyon dolarlık satın alma görüşmeleri yaptığı söylenen teknoloji devi, bu alımla 150’den fazla özel patenti de eline geçirecek deniyor. Teknolojinin kendisi kadar bu patentler de çok büyük önem arz ediyor. Bu arada Corephotonics’in telefonlara 25 kat optik yakınlaştırma getiren bir teknoloji geliştirdiği de gelen bilgiler arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Oppo ile de çalışan Corephotonics firmasıyla alanda ciddi bir atılım yapabilir

Samsung’un yeni akıllı telefonları kamera konusunda çok fazla öne çıkamıyor. İşte bunu gelecekte değiştirecek bir adımın hazırlığında olan firma, böyle yenilikçi teknolojilere gerçekten ihtiyaç duruyor. Alanda ince telefonlarda yüksek zoom sunma konusunda en iyi seçenek Corephotonics olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

MWC 2019 kapsamında tanıtılacak modellerden LG G8 ThinQ