reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Apple Corephotonics

Apple’a büyük ceza getirebilecek iPhone odaklı “çift kamera” davası!

Teknoloji devi Apple, iPhone modellerinde kullandığı çiftli kamera sistemleri üzerinden dava edildi. Sonuçları çok ağır olabilecek bir süreç başladı.

Apple, geçtiğimiz yıllarda İsrail merkezli Corephotonics tarafından iPhone 7 Plus ve 8 Plus‘ta kullanılan çiftli kamera sistemi üstünden dava edilmişti. Firma Apple’ın bu çiftli kameralarda ve zoom özelliğinde lisans ödemesi yapmadan kendi patenli teknolojilerini kullandığını iddia etmişti. Şimdi aynı isim Corephotonics bir kez daha mahkeme yolunu tuttu. Bu sefer iPhone 7 Plus ve sonrasında çıkan her çift kameralı iPhone’un 10 farklı patentini ihlal ettiğini belirtilen şirket, burada gördüğü zarar karşılığı büyük paralar elde etmeyi hedefliyor. Apple’ın lisans anlaşması gibi kendilerine yaklaşıp çiftli kamera teknolojilerini çaldığını iddia eden firma, Apple’ı ciddi şekilde zora sokabilecek kanıtları elinde barındırıyor deniyor. Geçtiğimiz dönemde Samsung tarafından 150 milyon dolara satın alınan Corephotonics, kamera konusunda pazarın en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Şirketin OPPO’nun 10x kamera teknolojisi arkasında da olduğu biliniyor. Yani karşımızda sadece patent üstünden para koparmaya çalışan bir firma bulunmuyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone modelleri bu yıl üçlü kameraya geçiyor

Evet artık sonunda yeni iPhone’lar ile üçlü kamera dönemi başlıyor. Apple 10 Eylül’de tanıtılacak yeni modellerine geniş açı ve telefoto yanında ultra geniş açı kamerayı sunmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

64 megapiksel kameralı telefonların üretimi başladı