reklamı kapat

POPÜLER

Black Widow

Marvel hayranlarının detaylı Black Widow filmi teorisi

Uzun bir bekleyişin ardından Black Widow filmi resmen duyuruldu. Filmin geçeceği zaman aralığı ise hayranları şaşırttı. Marvel izleyicileri bu konuda detaylı bir teori çıkartarak gizemi çözmüş olabilir.

Bildiğiniz gibi Scarlet Johansson‘ın rol alacağı Black Widow filminin yolda olduğunu bir süredir biliyorduk. Resmen açıklanmasa da filmin çekimleri farklı ülkelerde yürütülüyordu. San Diego Comic Con ile birlikte bazı detaylar netlik kazandı. Yönetmenliğini Cate Shortland‘ın üstleneceği filmin hikayesinin Captain America Civil War ile Avengers Infinity War arasında geçeceğini biliyoruz. Peki bu tercihin sebebi ne? Black Widow karakterinin geçmişine gidip, onun nasıl yetiştirildiğinin ele alınması daha enteresan olmaz mıydı? Marvel hayranları Natasha Romanoff için bu dönemin özellikle seçildiğini düşünüyor. Üstelik bu noktada enteresan bir teorileri var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel Sinematik Evreni’nin geçmişine baktığımızda Black Widow’a dair belli başlı şeyleri biliyoruz. Onun yetiştiriliği program Sovyetler Birliği tarafından geliştirilmişti. Hatta köklerinin 1947’ye kadar dayandığını biliyoruz. Fakat programın devlet desteği 1991 senesinde Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla son buldu. Bunun ardından Black Widow programının bağımsız bir hal aldığı ve para karşılığı iş yapmaya başladığı tahmin ediliyor. 1990’larda Natasha Romanoff, SHIELD radarına giriyor. Hawkeye onu ortadan kaldırmak yerine SHIELD’a dahil ediyor.

Black Widow filmi zamanlaması

Ardından Winter Soldier döneminde Natasha Romanoff, SHIELD’ın içindeki HYDRA‘yı açık etmek adına tüm gizli belgeleri internet dünyasıyla paylaşmıştı. Bu hem kendi kimliğinin, hem de Black Widow programına dair bilinen her şeyin internete düşmesine sebep oldu. Bu hamlesiyle birlikte eski organizasyonunun hedefi haline geldi ancak artık Avengers ekibinin bir parçası olması sebebiyle koruma altındaydı. Fakat bu durum Civil War filmiyle birlikte değişti. Önce hükümetin istediği sözleşmeye imza atıp, sonra taraf değiştiren Natasha Romanoff hem Avengers hem de hükümet korumasından oldu. Avengers Infinity War’a kadar onun kaçak hayatı yaşadığını, gölgelerde saklandığını biliyoruz.

Marvel hayranları diyor ki, tüm bilgileri açık edilen Black Widow organizasyonu sonunda korumasız kalan Natasha Romanoff’un peşine düşecek. Böylece Natasha kendini yetiştiren ekibe karşı mücadele vermek zorunda kalacak. Açıkçası bu teori zamanlama odaklı baktığımızda kulağa oldukça mantıklı geliyor. Bakalım Marvel’ın planı da böyle mi çıkacak.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı