reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11

Sürpriz sızıntı; iPhone 11 ailesinin tanıtım tarihi belli oldu

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone 11 ailesinin tanıtacağı tarih, iOS 13 betası içerisinde bulundu. Modeller için çok az bir zaman kaldı.

iOS 13 beta kodlarında bulunduğu kadarıyla olası isimleriyle iPhone 11, 11 Pro ve iPhone 11R, 10 eylül tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. 20 Eylül tarihinde de satışa çıkacak denilen aile, yukarıda da dediğimiz gibi çok yakında karşımıza çıkıyor. Peki yeni modeller için bir heyecan var mı? Maalesef yok. İlk olarak cihazlar arkalarına eklenecek ekstra bir kamera haricinde tasarımsal olarak iPhone Xs ailesiyle aynı görünüyor. Firmanın tasarım konusunda değişikliği 2020’de yapacağı söylenirken, bunun haricinde yeni ailede köklü bir değişiklik beklenmiyor. Fiyatları 2018 modelleriyle aynı olacak telefonlar, hep söylediğimiz gibi şu an iPhone X sahiplerini bilen heyecanlandırmıyor. Yeni iPhone’ların sadece kamera konusunda ciddi bir atılım yapması bekleniyor. Onun haricinde standart bir “S” güncellemesi karşımızda gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 ailesi Türkiye’de kaça satılacak?

Şu an iPhone Xs Türkiye’de 9.899 TL‘ye satılıyor. Galaxy Note 10’un kısa süre önce açıklanan 9.899 TL‘lik satış fiyatına bakıldığında ise yeni iPhone’lar için oldukça korkutucu tahminler geliyor. Yapılan son zamlar ve güncel dolar kuru yüzünden iPhone 11’in 11 bin TL‘den başlayabileceği söyleniyor. Artık Türkiye’de iPhone sahibi olmak çok büyük bir kesim için imkansız durumda. Bu durum elbette diğer Android amiral gemileri için de geçerli.

İlginizi Çekebilir

Gelecek Huawei telefonlar için ilginç özellik