reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12

Beklenen iOS 12’nin indirmeye sunulacağı tarih belli oldu

WWDC 2018‘de görücüye çıkarılan Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi iOS 12 için en önemli detay biraz önce kesinleşti. Sürümün indirmeye sunulacağı tarih belli oldu.

iOS 11’in yerini alacak Apple iOS 12, büyük iPhone etkinliğinde açıklandığı kadarıyla 17 Eylül tarihinde herkes için indirmeye açılıyor. iOS 11’i alan tüm cihazlara gelecek sürüm, iPhone ve iPad sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Bunun arkasında ise özellikle performans konusunda yapılan iyileştirmeler yer alıyor. Yüklendiği cihazları beta haliyle bile daha stabil ve hızlı hale getiren sürüm, oldukça büyük beğeni topluyor. Biliyorsunuz bu sürümü iOS 11’de yaşanan basit hatalar nedeniyle stabilite / performans üzerine kuran firma, esas yenilikleri önümüzdeki yıla yani iOS 13’e saklıyor. Yeni mobil işletim sistemi iOS 12, satıştan kaldırılan iPhone X‘un şikayet edilen birçok sorununu ortada kaldırıyor. Örneğin artık Face ID’ye birden fazla yüz eklenebiliyor. Ya da uygulamaları kapatmak için üzerine basılı tutulması gerekmiyor. Bu arada yeni masaüstü işletim sistemi macOS Mojave ise 27 Eylül tarihinde kullanıma çıkıyor. iOS 12 gibi bu sürüm de ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bugün üç yeni iPhone tanıttı

Firma karşımıza iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini çıkardı. Buna ek olarak Apple Watch Series 4 de tanıtılanlar arasındaydı. İlginç olarak beklenmesine rağmen yeni iPad Pro ve AirPods duyuruları ise gelmedi.

İlgili Video

Firmanın yeni akıllı telefonları