reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13

iOS 13’ün Türkiye’de indirmeye sunulacağı saat açıklandı

Uzun süredir beklenen Apple’ın iPhone’lara özel işletim sistemi iOS 13, 19 Eylül itibariyle indirmeye sunuluyor. Peki yeni sürüm saat kaçta çıkacak?

Apple’dan resmi olarak yapılan açıklamaya göre yeni sürüm iOS 13, destekli telefonlara 19 Eylül tarihinde geliyor. Firma bu açıklamada sürümün Türkiye’de saat 20:00 itibariyle verileceğini de aktarıyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu sürümü hemen indirmemek daha mantıklı görünüyor. Çünkü yine firmadan gelen bilgiye göre 13.1 sürümü 30 Eylül tarihinde kullanıma çıkıyor. Evet ana sürüm çıkmadan bir sonraki güncellemenin tarihini de veren firma, kullanıcılara açıkça “acele etmeyin” diyor. Çünk iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max incelemelerinde göründüğü kadarıyla iOS 13’ün halen birçok ufak ancak can sıkıcı hatası / problemi bulunuyor. Bunların birçoğunun 13.1 ile kapatılacağı aktarılırken, ana sürümde sorun yaşamamak adına özellikle iş için aktif olarak kullanılan cihazlarda acele edilmemesi tavsiye ediliyor. Özellikle koyu arayüz moduyla merak uyandıran sürümün tüm detayları burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlar için indirmeye açılacak?

Firmanın resmi açıklamasına göre iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiyor.

İlgili Video

Firmanın iPhone 11 Pro modeli: