reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13 iOS 13.1 Beta

Beklenmedik hamle; iOS 13 çıkmadan iOS 13.1 Beta yayımlandı!

Önümüzdeki ay içerisinde resmi olarak kullanıma çıkacak iOS 13 öncesinde Apple’dan sürpriz bir hamle geldi. iOS 13.1 Beta yayımlandı!

Birçok dikkat çeken yeniliği bünyesinde barındıran iOS 13, iPhone kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Geniş bir kapsama alanıyla yolda olan işletim sistemi, iPhone 11 ailesinin tanıtılacağı 10 Eylül tarihinden sonra herkes için indirmeye açılıyor. Apple’ın bugün attığı adım ise iOS 13’ün özelinde herkesi şaşırtmış durumda. Kısa süre önce iOS 13.1 Beta sürümünü yayımlayan firma, bu konuda tarihinde bir ilke imza atıyor. Bunu neden yaptığı tam olarak anlaşılamayan Apple, geliştiriciler üzerinden yeni sürüm için hızlı davranıyor. Bünyesinde “AirPods ses göstergesi, dinamik duvar kağıdı iyileştirmeleri, yeni HomeKit simgeleri, fare desteği geliştirmeleri, HEVC geliştirmeleri, sarı renkli TestFlight göstergesi ve kısayol otomasyonu” gibi detaylar barındıran sürüm, bazı başka birçok kalemde de iyileştirmeler getiriyor. iOS 13’ten hemen sonra çıkacağı tahmin edilen sürüm, dediğimiz gibi şimdiden deneme açılmış olmasıyla oldukça şaşırtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara destek veriyor?

Firmanın daha önce yaptığı resmi açıklamasına göre iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme aktif olarak geçiyor. Bu arada iPad’lere iPadOS da yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilginç mesajlaşma altyapısı