reklamı kapat

POPÜLER

captain america

Avengers Endgame’de mecbur kalınan Captain America çözümü

Avengers Endgame filminde Captain America ‘nın kendine karşı mücadele verdiği sahnede Marvel’ın izleyicilerin kafa karışıklığını çözmek zorunda kaldığı anlaşıldı. Üstelik bu sorunu çözmek için ufak bir görsel efekt dokunuşu yeterli oldu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’de kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını toplamak için zamanda geriye gidiyordu. Gittikleri zamanlardan biri de 2012 yılındaki New York savaşı oluyordu. Burada Captain America, Loki’nin asasının peşine düşüyordu. Tam ele geçirdiği sırada karşısına kendisinin eski versiyonu çıkıyordu. Böylece Steve Rogers’ı kendisine karşı mücadele verirken görüyorduk. Bu sahne Marvel hayranları tarafından çok beğenilmişti. Ancak bahsettiğimiz sahnenin ilk versiyonunun çok daha kafa karıştırıcı olduğu ve Marvel stüdyolarının bu sorunu ortadan kaldırmak için ufak bir çözüm bulması gerektiği ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seyircilerin Captain America kafa karışıklığı

D23 Expo 2019 kapsamında Avengers Endgame hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Bu detayları ComicBook.com sitesinden Brandon Davis paylaştı. Bu paylaşıma göre Avengers Endgame’de Captain America’nın kendisine karşı mücadele verdiği sahnede izleyicilerin kafası karıştı. Kimin karakterin eski versiyonu kimin yeni versiyonu olduğu anlaşılmadı. Bu durumu test gösterimlerinde fark eden Marvel stüdyosu çoktan çekilmiş olan sahneye ufak bir görsel efekt dokunuşu gerçekleştirdi. 2012 senesindeki Captain America’nın başına o dönemde kullandığı kask yerleştirildi. Böylece seyircilerin zihnini bulandıran soruna çok basit bir çözüm bulunmuş oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı