reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın kabul ettiği büyük Avengers Endgame hatası

Avengers Endgame filminin senaristleri Marvel hayranlarının aklında soru işareti yaratan büyük sahnenin aslında büyük bir mantık hatası olduğunu kabul etti.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in en güzel sahnelerinden biri Captain America‘nın Thor’un çekici Mjölnir’i kaldırması ve Thanos’a karşı mücadele vermesiydi. Bu sahnede Steve Rogers sadece Mjölnir’i kullanmıyor, aynı zamanda Thor’un gücü olarak lanse edilen şimşekleri de istediği gibi kullanabiliyordu. Aradan geçen zamanın ardından Avengers Endgame’i kaleme alan isimlerden biri olan Christopher Marcus bunun aslında bir mantık hatası olduğunu kabul etti.

Avengers Endgame itirafı

“Avengers Endgame’de önemli bir kararsızlık yaşadık. Çünkü Thor Ragnarok filminde görüyoruz ki Thor, çekici Mjölnir olmadan da şimşeğin gücünü kullanabiliyor. Sanırım Odin ‘Gücünün kaynağı hiçbir zaman çekicin değildi’ diyordu. Buna rağmen Avengers Endgame ‘de Captain America, Mjölnir ile birlikte Thanos’a karşı şimşekleri de kullanıyor. Tüm bu bilgilere rağmen sahnenin fikri o kadar güzeldi ki, yapmamak hata olurdu. Bunu sonra konuşuruz dedik ve öyle kaldı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sorun şu ki Marvel hayranları bunu bir mantık hatası olarak görmüyor. Aksine ilk Thor filminde Odin Mjölnir’i dünyaya gönderdiğinde “Kim bu çekici kaldırmaya layık olursa, Thor’un güçlerine de sahip olur” diyordu. Hayranlar bu kuralın Captain America için de geçerli olduğunu düşünüyor. Yani şimşek tanrısı Thor olsa da, Mjölnir’i kaldırmaya layık olan her kimse, o kişi de şimşekleri istediği gibi kontrol edebilir. Siz Marvel’ın kabul ettiği bu mantık hatasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Iron Man ve kızının silinen Avengers Endgame sahnesi