reklamı kapat

POPÜLER

captain america

Avengers Endgame için hazırlanan Captain America konsept çalışması

Avengers Endgame filminin en önemli karakterlerinden biri olan Captain America için hazırlanan bir konsept çalışması geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Kahramanlarımızın Thanos’a karşı büyük bir mücadele verdiği Avengers Endgame’in en şaşırtıcı anlarından biri Captain America’nın Thor’un çekici Mjolnir’i kaldırmasıydı. Avengers Age of Ultron filminde ilk ipucu verilen bu sahnenin sonunda gerçeğe dönüşmesi Marvel hayranlarını fazlasıyla şaşırtmıştı. Büyük bir coşkuyla karşılanan bu anda Captain America’nın çekici ilk olarak nasıl eline aldığını görme fırsatımız olmadı. Fakat Marvel stüdyolarının bu sahne için farklı konsept çalışmaları hazırladığı ortaya çıktı. Marvel stüdyolarının görsel işleriyle ilgilenen Ryan Meinerding’in paylaşımıyla birlikte Captain America’nın Thor’un çekici Mjolnir’e uzandığı anı görüyoruz.

Captain America ve Mjolnir

ryan_meinerding_art isimli hesaptan yapılan paylaşımın altında şu açıklama yer alıyordu: “Bu Avengers Endgame’in en önemli anlarından biri için hazırladığım bir konsept çalışmasıydı. Captain America’nın Mjolnir’i kaldırıp kaldıramayacağına dair düşünceli olmasının şahane olacağını düşünmüştüm. Şimdi bu konsept çalışmasını D23 katılımcılarına poster olarak verdik. Katılım gösteren herkese teşekkürler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşımı yapan Ryan Meinerding’in açıklamasından anlıyoruz ki, Marvel stüdyoları içinde gerçekten büyük fikir ayrılıkları var. Daha önce filmin yönetmenleri “Captain Americaa Thor’un çekicini Age of Ultron’dan beri kaldırabiliyordu aslında” demişti. Hatta bunun farkında olduğunu ancak Thor’u inciltmemek için belli etmediğini ifade etmişlerdi. Ryan Meinerding ise bu konuda oldukça farklı düşünüyor gibi görünüyor. Fakat onun tasarladığı sahnenin filme eklenmemiş olması yönetmenlerin net bir karar verdiğini düşünmemize neden oluyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı