reklamı kapat

POPÜLER

Hobbs & Shaw

Çin’in Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw desteği

Hızlı ve Öfkeli dünyasını genişletme konusundaki ilk adım olan Hobbs & Shaw filminin gişedeki kurtarıcısı Çin oldu. Filmin Çin’deki vizyon macerası oldukça hızlı başladı.

Başrollerini Dwayne Johnson, Jason Statham ve Idris Elba’nın üstlendiği Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw’ın yılın merak uyandıran işlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen filmin gişe kazancı beklentilerin altında kaldı. David Leitch’in yönetmenliğini üstlendiği filmin Amerika’daki gişe hasılatı 147 milyon dolar seviyesinde kaldı. Projeyi zarardan kurtaran uluslararası pazarlardan gelen 440 milyon dolar oldu. Toplamda filmin güncel gişe kazancı 588 milyon dolar seviyesinde kaldı. Fakat bu kötü gidişata dur diyen Çin oldu.

Hobbs & Shaw Çin sayesinde kurtuldu

Çin zorlayıcı yasal düzenlemeleri ve yasaklarına rağmen yoğun nüfusu sebebiyle sinema sektörünün gözdeleri arasında yer alıyor. Kısıtlı sayıda yabancı filmi vizyona sokmayı kabul eden ülkenin koşullarına ayak uydurmayı başarabilen yapımların gişe kazancı katlanıyor. Hatta bazı yapımlar Çin’de erkenden vizyona girerek gişe hasılatına roket etkisi uyguluyor. Hobbs & Shaw da Çin’de vizyona girmeyi başaran filmler arasında yerini aldı. Üstelik bu durum gişe hasılatını fazlasıyla etkileyecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Variety‘nin paylaştığı son bilgilere göre Hobbs & Shaw’ın Çin’deki gişe macerası 101 milyon dolarlık kazançla başladı. Bu başlangıç diğer Hızlı ve Öfkeli yapımlarının az da olsa altında kalıyor. Hızlı ve Öfkeli 7’nin 182 milyon dolar, Hızlı ve Öfkeli 8’in ise 184 milyon dolarla açılış yaptığı ifade ediliyor. Buna rağmen Hobbs & Shaw’ın gişe macerasında en büyük kurtarıcısı Çin olacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Hobbs & Shaw filminin fragmanı