reklamı kapat

POPÜLER

Hobbs & Shaw

Hobbs & Shaw ile gelen Hızlı ve Öfkeli rekoru

Hızlı ve Öfkeli dünyasında geçen Hobbs & Shaw filmi gişede beklentilerin altında kalsa da, şaşırtıcı bir rekora imza atarak herkesi şaşırtmayı başardı.

Başrollerini Dwayne Johnson, Jason Statham ve Idris Elba gibi isimlerin üstlendiği Hobbs & Shaw, Hızlı ve Öfkeli dünyasını genişletmenin ilk adımı olmuştu. Yönetmenliğini David Leitch‘in üstlendiği filmin açılış hasılatı beklentilerin altında kalmıştı. Açılış haftasonunda Amerika’daki kazancı 60 milyon dolar seviyesinde kaldı. Uluslararası pazarlarda da 120 milyon dolar gelir elde etti. Böylece açılışta toplamda 180 milyon dolar olarak kayda geçti. Bu da Hızlı ve Öfkeli serisinin en düşük açılışı olarak kayda geçti. Kazanç hayal kırıklığı yaratırken, Tyrese Gibson’ın da ekiple dalga geçmesine neden olmuştu.

Güney Kore’deki Hobbs & Shaw rekoru

Aradan geçen zamanla birlikte bu rakamlarda ciddi bir artış yaşandı. Şu an filmin güncel gişe hasılatı 437 milyon dolara ulaşmış durumda. Fakat Hobbs & Shaw’ın asıl rekoru çok farklı bir cepheden geldi. Deadline sitesinin haberine göre Hobbs & Shaw’ın Güney Kore gösterimleri başladı. Film daha ilk gününde 2.4 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Serinin Hızlı ve Öfkeli 8 ile elde ettiği Güney Kore rekoru böylece Hobbs & Shaw’a geçmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmin başrolünü üstlenen Dwayne Johnson ise bu önemli başarı ardından teşekkür etmeyi ihmal etmedi. “Hobbs & Shaw ‘ın rekor kırmasına vesile olan Güney Kore’ye teşekkür ederiz. Filmin gişedeki ikinci haftası için hiç fena değiliz.” sözlerini sarf etti. Bu sözler Tyrese Gibson’a verilen dolaylı bir yanıt olarak yorumlandı.

İlginizi çekebilir

Hobbs & Shaw filminin fragmanı