reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame’de herkesin gözünden kaçan HYDRA göndermesi

Avengers Endgame filminin geçmişe dönülen sahnelerinden birinde herkesin gözünden kaçan bir HYDRA göndermesinin yer aldığı gün yüzüne çıktı.

Hatırlarsanız Avengers Endgame’de kahramanlarımız Thanos‘un yaptıklarını geri almak için çabalıyordu. Bunun için yeniden sonsuzluk taşlarını bir araya getirmek zorunda olduklarını anlıyorlardı. Günümüzde tekrar kullanılmaması için Thanos tarafından yok edilen taşları geçmişten toplamaları gerekiyordu. Ant-Man ve Iron Man sayesinde zaman yolculuğunun mümkün olduğunu keşfetmelerinin ardından herkes belli bir döneme gidiyordu. New York’ta Loki yüzünden amacına ulaşamayan Captain America ve Iron Man uzay taşını almak için  7 Nisan 1970 tarihine gitmişti. Lehigh askeri tesislerinde aradıklarını bulmuşlardı. Bu sahnede kimsenin fark etmediği bir HYDRA göndermesi yer alıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame filmindeki HYDRA detayı

Avengers Endgame için görsel efekt çalışması yapan ekip, 1970’de Lehigh askeri tesislerinde geçen sahnede fonda Arnim Zola‘nın yer aldığını açıkladı. Hatırlarsanız bu karakter Toby Jones tarafından canlandırılıyordu. Steve Rogers ve Natasha Romanoff, aynı tesiste Zola’nın bilgisayar formunu bulmuştu. Karakterin 1970’de de aynı yerde olduğunu tahmin etmek zor değil. Filmin görsel efekt ekibi sahnelerden birine Zola’nın bilgisayar formunun biraz daha eski versiyonunu ekleyerek kimsenin fark etmediği bir HYDRA göndermesine imza atmış oluyor. İşin enteresan yanı, bu göndermenin Marvel stüdyoları tarafından istenip istenmediğini de bilmiyoruz. Yani onlar da bu göndermenin farkında olmayabilir.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı

İLGİLİ HABERLER