reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde dikkatlerden kaçan Marvel göndermesi

Avengers Endgame önceki filmlere ve çizgi romanlara sayısız gönderme yapmasıyla dikkat çekiyordu. Fakat bu göndermelerin içinden bir tanesi o kadar gizliydi ki, neredeyse kimse fark etmedi.

Advertisement


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Daha Avengers Endgame vizyona girmeden önce sevilen bazı kahramanların öleceğini, bazılarının emekliye ayrılacağını biliyorduk. Bunun temel amacı yeni kahramanlara yer açmaktı. Fakat Endgame yeni kahramanlar tanıtmak yerine kendi hikayesine odaklanmayı tercih etti. Buna rağmen filmdeki bir gönderme gelecekte görebileceğimiz kahramanlardan birine işaret ediyor olabilir.

Hatırlarsanız Avengers Endgame’de Captain America ve Iron Man’in 70’li senelere dönmesi gerekmişti. İkili burada Tesseract’ı ararken Steve Rogers’ın yolu Peggy Carter ile kesişti. Kahramanımız onu uzaktan seyrederken Peggy o sıradaki görevleri hakkında konuşuyor. Onun “Braddock’tan hala haber yok” dediğini duyuyoruz. Peki kim bu Braddock?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame göndermeleri

Marvel çizgi romanlarında Brian Braddock, Captain Britain’ın gerçek ismi. Onu şimdiye kadar Marvel Sinematik Evreni’nde hiç görmedik. Hatta adını bile duymamıştık. Ta ki Avengers Endgame çıkana kadar. Fakat Braddock isminin anılmasıyla birlikte onun MCU’da varolduğu kesinlik kazanıyor. Endgame sayesinde onun 70’li senelerde aktif olduğunu öğreniyoruz. İlerleyen zamanlarda Captain Britain’ın geçmişteki maceralarını bir dizi veya film olarak izlememiz mümkün olabilir. Özellikle Disney+’ın hizmete başlayacak olmasıyla birlikte bu tarz projelerin hayata geçmesi çok daha mümkün görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers End game tanıtımı