reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android Pie

Liste güncellendi! İşte Mayıs ayında Android Pie’a geçecek Samsung telefonlar

Samsung, kısa süre önce resmi sitesinden Türkiye’de mayıs ayında üç farklı modeline Android Pie güncellemesi geleceğini belirtmişti. İşte bu liste güncellendi.

Geçtiğimiz hafta Samsung, 3 Mayıs itibariyle Galaxy J4, Galaxy A8 2018 ve Galaxy A8+ 2018 modellerine Android Pie güncellemesinin geleceğini açıklamıştı. Ancak bu cihazlardan sadece Galaxy J4 modeli için güncelleme verildi. Bunun üzerine “Güncelmiyiz.com” internet sitesini güncelleyen firma, daha önceki tarihleri değiştirmesi yanında mayıs ayına yeni modeller de ekledi. Buna göre 24 Mayıs tarihinde Galaxy A6+, Galaxy A6, Galaxy J4+, Galaxy J6+ ve Galaxy J6 modelleri de Pie sürümüne geçiş yapıyor. Pie güncellemesinin Galaxy J8, Galaxy A8 2018 ve Galaxy A8+ 2018 modellerine ise 17 Mayıs tarihinde verileceği açıklanıyor. Bunlara ek olarak Galaxy Tab S4 tablet modeline de 17 Mayıs itibariyle Android Pie’ın verileceği açıklanıyor. Bu tabletin güncellemesi de normalde yukarıdaki cihazlar gibi 3 Mayıs tarihinde gelecekti. Bu sefer planlanan güncelleme tarihlerini geçmeyeceğini umut ettiğimiz Samsung, Android Pie ile cihazlara yeni bir nefes vermeye devam ediyor. Hep söylediğimiz gibi kullanıcılar bu güncellemeleri oldukça merak ediyor, uzun süredir merakla bekliyor.

Samsung Android Pie

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listelediğimiz Samsung telefonlar Android Pie ile One UI arayüzünü de alıyor

Bu arayüz çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve genel olarak çok beğeniliyor. Büyük ekranlar nedeniyle oluşan kullanım zorluklarını azaltmak için hazırlanan arayüz, önemli içerikleri ekranın üzerinde değil orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok noktasında yuvarlatılmış tasarım öğeleri yer alan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Arayüze komple entegre edilen koyu arayüz modu, özellikle AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlgili Video