reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Android Pie

Mayıs ayı içinde Android Pie güncellemesini alacak Samsung telefonlar

Samsung, resmi sitesinde açıkladığı kadarıyla Türkiye’de mayıs ayında üç farklı modele Android Pie güncellemesi getiriyor.

Advertisement

Samsung, Türkiye’de satılan modelleri için Android Pie çalışmalarına yavaş da olsa devam ediyor. “Güncelmiyiz.com” internet sitesinde açıklandığı kadarıyla mayıs ayında üç farklı model yeni sürüme geçiyor. Baktığımız zaman 3 Mayıs itibariyle (Değişiklik olabilir) Galaxy J4, Galaxy A8 2018 ve Galaxy A8+ 2018 modellerine Android Pie geliyor. Normalde nisan ayında güncellenecek telefonlar, biraz gecikme almış durumda. Buna ek olarak Galaxy Tab S4 tablet modeline de 3 Mayıs itibariyle Android Pie’ın verileceği açıklanıyor. Bu sefer planlanan güncelleme tarihlerini geçmeyeceğini umut ettiğimiz firma, Pie ile cihazlara yeni bir nefes vermeye hazırlanıyor. Kullanıcılar bu güncellemeleri oldukça merak ediyor, uzun süredir merakla bekliyor.

Samsung Android Pie

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adı geçen Samsung telefonlar Android Pie ile One UI arayüzünü de alıyor

Daha önce aktardığımız üzere bu arayüz çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Büyük ekranların getirdiği kullanım zorluklarına özel hazırlanan arayüz, birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok yerinde yuvarlatılmış tasarım öğeleri yer alan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor. Bu mod son dönemde en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Bir sonraki Android ve iOS sürümüyle koyu arayüz yerleşik hale geliyor.

İlgili Video