reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron GT concept Avengers Endgame
Audi e-tron GT concept Avengers Endgame
Audi e-tron GT concept Avengers Endgame
Audi e-tron GT concept Avengers Endgame
Audi e-tron GT concept Avengers Endgame
Audi e-tron GT concept Avengers Endgame

Avengers Endgame’de fark edilen ilginç Audi e-tron GT concept detayına resmi cevap geldi

Gişe rekorları kıran Avengers Endgame filminde fark edilen ilginç Audi e-tron GT concept detayına firmadan resmi bir açıklama geldi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı filme dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Türkiye dahil her yerde rekorlar kıran Avengers Endgame içerisinde Tony Stark (Iron Man), filmin bir bölümünde Avengers binasına Audi e-tron GT concept otomobili kullanarak geliyor. Ancak bu sahnede Audi e-tron GT concept‘ten araç tamamen elektrikli otomobil olmasına rağmen içten yanmalı motor sesi geliyor. İşte bu eleştirilen durum hakkında Audi’den resmi açıklama geldi. Söylendiği kadarıyla bu hamlenin arkasında “dramatik” nedenler yer alıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi yapımcı ekip bu hamleyi sahnenin etkileyici yapısını artırmak için yapmış gibi görünüyor. Bu sesin Audi’nin yardımıyla oluşturulduğu söylenirken, firma gelecek elektrikli araçlarda gerçekten ses olacağını da hatırlatıyor. Yaya güvenliği nedeniyle bunu zorunlu kılan ülkeler bulunuyor. Bu açıdan firmalar gelecek elektrikli araçları için fütüristik “motor” sesleri üzerinde de çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron GT concept geleceği gözler önüne seren bir model

Gerçekten çok etkileyici bir tasarımı bulunan otomobilin, 2020 yılında seri üretime gireceği belirtiliyor. Avengers Endgame içerisinde yer alan en etkileyici model olan e-tron GT, karşımıza hemen hemen bu tasarımla gelecek gibi duruyor. Üretim sürümünde “yapay ses” sistemine sahip olacak denilen araç, firmanın geleceği ve pazarda Tesla gibi firmalar ile sağlam rekabet edebilmesi için büyük önem arz ediyor. Elektrikli otomobil pazarı gittikçe daha büyük hale geliyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı