reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A9 Galaxy A7 Android Pie

Mart ayı içinde Android Pie güncellemesini alacak Samsung telefonlar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, güncelleme konusunda kullanıcıları sabırsızlandırıyor. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla mart ayında dört farklı modele Android Pie güncellemesi geliyor.

Samsung, ocak ayında Türkiye’de Galaxy Note 9 için Android Pie güncellemesini yayımladı. Şubat ayında ise Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için Pie güncellemeleri dağıtıma çıktı. Resmi “güncelmiyiz.com” internet sitesine göre mart ayında dört farklı model daha güncelleme alıyor. Bunların Galaxy J4, Galaxy A9, Galaxy A7 ve Galaxy Note 8 modelleri olduğu açıklanıyor. Yine aynı siteye göre Android Pie güncellemesi Galaxy J4 için 15 Mart, A9 için 15 Mart, A7 için 15 Mart, Galaxy Note 8 içinse 22 Mart tarihinde indirmeye açılıyor (Bazı gecikmeler olabiliyor). Beraberinde güncel Android güvenlik paketini de getirecek Pie güncellemesi, biliyorsunuz bünyesinde birçok önemli sayılacak sistemsel yenilik taşıyor. Bu yenilikler One UI ile birleştiği zaman yepyeni bir deneyim elde ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bahsettiğimiz Samsung telefonlar Android Pie ile One UI arayüze geçiyor

Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlgili Video

One UI resmi tanıtım videosu