reklamı kapat

POPÜLER

Vivo kablosuz şarj

Gelecek Vivo akıllı telefonlar için “sonunda” dedirten çok büyük iddia!

Akıllı telefon sektörünün yenilikçi firmalarından Vivo, gelecek modellerinde “gerçek kablosuz şarj” sunabilir deniyor. Firma gerçekten büyük bir adıma hazırlanıyor.

Vivo, akıllı telefonlarında yeni şeyler denemekten kaçınmıyor. Örneğin gövdeden çıkan ön kamera ve ekrana entegre parmak izi sensörü konularına ilk adım üretici, şimdi kablosuz şarj tarafına odaklanmış durumda. Gelen bilgilere göre Energous, Vivo ile gerçek kablosuz şarj konusunda ortak çalışmalar yürütüyor. Biliyorsunuz mevcut kablosuz şarj sistemlerinde telefonun bir yüzeye konulması gerekiyor. Ancak bunu çoğu kişi tam olarak sevmiyor. Kişiler gerçek kablosuz şarja geçmek istiyor. İşte bu noktada devreye giren Energous, süreci tamamen bağımsız hale getiriyor. Firmanın geliştirdiği teknoloji yaklaşık 5 metre içerisinde 20W güce kadar kablosuz şarj gerçekleştirebiliyor. Telefonunuz cebinizdeyken bile şarj yapabilen bu teknoloji, gelecek Vivo amiral gemilerinde yer alacak gibi görünüyor. Direkt olarak “WattUp Wireless Charging 2.0” olarak geçen teknoloji, çok uzun zamandır geliştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan en son Vivo V15 Pro modeli geldi

Hatırlamak adına gövdeden çıkan ön kamerası 32 megapiksel F2.0 (Samsung ISOCELL GD1) olan telefon, arkasında üçlü kamera kurulumu barındırıyor. Burada Samsung ISOCELL GM1 sensörlü 48 megapiksel F1.8 + 8 megapiksel F2.4 + 5 megapiksel F2.4 kameralar karşımıza çıkıyor.  Gücünü Snapdragon 675‘ten alan cihaz, 6,39 inç S-AMOLED Full HD+ ekran üzerine kuruluyor. 6 GB / 8 GB RAM’e sahip modelin, microSD ile artırılabilen 128 GB dahili depolaması bulunuyor. 3.700 mAh pile üzerine kurulan ve hızlı şarj sistemi unutulmayan V15 Pro, bağlantı tarafında microUSB kullanıyor ve 3.5 mm kulaklık girişini beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın geçtiğimiz yıl en çok ses getirdiği model