reklamı kapat

POPÜLER

akıllı iç çamaşır SKIIN

Şarj konusunda fark yaratan “akıllı iç çamaşır” ailesi

CES 2018‘in gösterdiği kadarıyla artık akıllı takısını almayan hiçbir ürün kalmadı. Bu alanda karşımıza çıkan son firma ise SKIIN oldu. Şirket kablosuz şarj desteği verilen akıllı iç çamaşır ailesini tanıttı

Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız WattUp teknolojisi üzerine kurulan SKIIN ailesi, akıllı özelliklere sahip külot / boxer ve sütyenden oluşuyor. İçerisine gizlenen sensörler sayesinde bu ürünler kalp atışından vücut sıcaklığına ve hatta yağ oranına kadar birçok farklı kalemde ölçüm yapabiliyor. Aynı zamanda aktivite takibi, duruşunuz ve hatta hidrasyon seviyenizi dahi ölçebilen akıllı iç çamaşır ailesi, bu verileri özel iOS ile Android uygulamasına aktarıyor. Kablosuz iletişim için Bluetooth LE teknolojisini kullanan akıllı iç çamaşır ailesi, vücudunuz hakkında daha önce hiç olmadığı kadar fazla detay veriyor. Ürünleri daha önce yapılmış bazı benzerlerinden ayıran ise Energous firması tarafından geliştirilen WattUp kablosuz şarj teknolojisi üzerine kuruluyor olması. Her iç çamaşır içerisinde çıkartılabilir bir modül yer alıyor. Bu modül beraberlerinde gelen WattUp şarj istasyonu üzerine bırakılarak rahatlıkla şarj edilebiliyor. Yani sistem Qi şarj gibi çalışıyor. Ancak gelecek için daha güzel bir haber veriliyor.

akıllı iç çamaşır SKIIN
akıllı iç çamaşır SKIIN

Akıllı iç çamaşır ileride uzaktan kablosuz şarj edilebilecek

WattUp teknolojisi elektriği radyo frekanslarına çeviren bir verici üzerine kuruluyor. Böylece özel alıcıya sahip elektronik cihazları yaklaşık 3 adım ileriden gerçekten kablosuz şarj edebiliyor. İşte bu sistemin ticari olarak satışa çıktığı zaman SKIIN ailesiyle de kullanılabileceği belirtiliyor. Şu an tek şarjla 24 saat kullanılabilen ürünler, destekli sensörleri sayesinde gelecekte şarj etme konusunu unutturacak gibi görünüyor. Bu da çamaşırları sadece yıkamak için çıkartmanız gerekeceği anlamına geliyor. Ön siparişe açılan ürünlerin fiyatı ise maalesef oldukça yüksek. Giriş tam 399 dolardan başlıyor. Ancak bunun ileride oldukça düşeceği tahmin ediliyor.