reklamı kapat

POPÜLER

foldimate

Çamaşır katlama derdini ortadan kaldıran makine [Video]

Çamaşır yıkamak bir dert, yıkanıp kurulanan çamaşırları katlamak ise bambaşka bir dert. FoldiMate bu problemi ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Otomatik çamaşır katlama makinesi FoldiMate, aslında karşımıza ilk kez çıkan bir ürün değil. Geçtiğimiz yıl haziran ayında tanıtılan çamaşır katlama makinesi hayli ilgi görmüş ve 8.000 ön siparişle insanların çamaşır katlamaktan ne denli yıldığını ortaya koymuştu. Şimdi ise şirket bir önceki modeli geliştirerek yeni modeli için ön siparişleri açtı. Yeni model çok daha sade bir tasarımla geliyor. Ancak ne yazık ki hala hayli devasa olduğunu söyleyebiliriz. Makine tişörtlerden düğmeli bluzlara, pantolonlardan gömleklere, çocuk kıyafetlerinden XXL bedende yetişkin kıyafetlerine kadar hemen her çamaşırı katlayabiliyor. Yeni model aynı zamanda yastık kılıflarını ve havluları da katlıyor. Ancak çorap ve iç çamaşırlarına ne yazık ki hala destek verilmiyor.

Dakikalar içinde katlama

Yeni FoldiMate, 20-40 parçadan oluşan bir kıyafet yığınını yaklaşık 2 ile 4 dakika arası bir sürede katlayarak adeta harikalar yaratıyor. Ancak bu noktada küçük bir sorun var. Cihazın katlama işlemini yapabilmesi için her bir kıyafeti cihaza elle yerleştirmeniz gerekiyor. Katlama kadar zor olmayacağını düşündüğümüz bu cihazı yükleme işleminin en az katlama kadar sıkıcı olacağını da söyleyebiliriz. 2019 yılında kullanıcılarla buluşturulması beklenen FoldiMate’in yurt dışı satış fiyatı ise 980 dolar.

Video