reklamı kapat

POPÜLER

Sony
Sony
sony

Uzakları yakınlaştıran E-Mount objektif: Sony 18-135mm OSS

Bir süredir tam kare sensörlü E-mount uyumlu fotoğraf makinelerine özel lensleri piyasaya süren Sony, APS-C E-mount lenslerle ilgili sessizliğini koruyordu. Şirket bu sessizliğini bozarak yeni 18-135 mm F/3.5-5.6 objektifinin tanıtımını gerçekleştirdi. Sürekli büyüyen E-mount ekosistemi için duyurulan 48 numaralı objektif, Sony’nin başta a6500, a6300 ve a6000 modelleri olmak üzere çoğu aynasız fotoğraf makinesinde kullanılabiliyor.

Hafif ve küçük tasarımıyla dikkat çeken objektif sadece 326 gram ağırlığa ve 7 x 8,9 cm boyut ölçülerine sahip. Dahili optik SteadyShot adı verilen sabitleme sistemi sayesinde fotoğraflarda veya videolarda oluşabilecek titreşim azaltılabiliyor. 7,5 kat optik yakınlaştırma yapabilen objektifin portre, manzara, doğa ve özellikle seyahat fotoğrafçılığı gibi çeşitli çekimler için oldukça kullanışlı olduğunu söyleyelim. Bir adet asferik mercek ve iki adet ekstra düşük dağılıma sahip eleman sayesinde objektif sapmaları en aza indiriyor. Tüm zoom aralığında köşeden köşeye netlik vadeden objektifin arka plan bulanıklaştırma özelliğinde de başarılı olduğu belirtiliyor. Maksimum büyütme oranı 0,29x olan objektif doğrusal motor sayesinde hızlı, hassas ve sessiz bir otofokus performansı sunuyor.

Sony’den APS-C’li fotoğraf makinelerine özel objektif

Yeni E 18-135mm F3.5-5.6 OSS APS-C Zoom lens önümüzdeki ay yurt dışında 600 dolardan satışa sunulacak. Lensin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil.