reklamı kapat

POPÜLER

sony
sony
sony
Sony

Sony’nin yeni markası G Master’dan üç yeni objektif

08 Şubat 2016

Sony, G Master markalı yeni amiral gemisi değiştirilebilir objektiflerini görücüye çıkardı. Yeni marka, 24-70mm sabit F2.8 standart zoom, 85mm F1.4 prime ve 70-200mm sabit F2.8 telefoto zoom olmak üzere üç yeni E-adaptörlü objektif içeriyor. Sony’nin yeni optik teknoloji sayesinde objektifler bugüne kadar mümkün olmayan bir detay ve ifade düzeyine sahip fotoğraf ve video içerikleri üretebiliyor.

Yeni FE 24-70mm F2.8 GM (SEL2470GM modeli), portre, seyahat vb. gibi çekimler yapmayı seven kullanıcılara hitap ediyor. Son derece hassas XA (ekstrem asferik) elemanın da bulunduğu üç asferik eleman kullanıldığı objektifte bir ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam eleman ve bir Süper ED cam eleman da kromatik bozulmayı asgari düzeyde tutarken çözünürlük ve bokeh’yi de herhangi bir yapay renklenme olmaksızın en üst düzeye çıkartıyor. FE24-70mm F2.8 GM objektifte, bunun yanında doğrudan sürücülü SSM (Süper Sonik Dalga Motoru) de bulunuyor. Toza ve neme karşı da dayanıklı olan objektifte, AF/MF tuşuna ek olarak odak tutma, zoom kilitleme ve siperlik çıkarma tuşları da bulunuyor.

Üst düzey portre objektifi olarak tasarlanan, yeni FE 85mm F1.4 GM telefoto prime objektif (SEL85F14GM modeli) ise Sony’nin tanıttığı bir diğer lens olara göze çarpıyor. Objektif yeni bir XA (ekstrem asferik) elemanın yanı sıra üç ED cam elemanla birlikte geliyor. 11 kanat ile bugüne kadar bir α objektifte kullanılan en yüksek sayıda kanata sahip dairesel diyafram sayesinde fotoğrafa bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) verebilmesine de imkan tanıyan objektifte Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması da mevcut. Doğru otomatik odaklama için, FE 85mm F1.4 GM objektifte objektifin büyük, ağır odaklama grubunu hareket ettirmeye yetecek güç ve hızı sağlayan halka sürücülü bir SSM motor sistemi de yer alıyor.

Sony’nin son gün ışığına çıkardığı objektif ise 70-200mm odak aralığını kapsayan yeni FE 70-200mm F2.8 GM OSS telefoto zoom objektif (SEL70200GM modeli) oldu. Vahşi yaşam, spor, düğün ve daha birçok etkinlik ve mekan çekimi için ideal bir objektif olan objektif, XA, Süper ED ve ED cam bileşenler içeren üç gelişmiş objektif elemanı ve Nano AR kaplama sayesinde, tüm zoom aralığında üst kalite netlik ve berraklık sağlıyor. Büyük elemanları hızlıca hareket ettirmek üzere birlikte çalışan bir SSM (Süper Sonik Motor) ve çift lineer motora da sahip olan objektifte dahili bir optik SteadyShot görüntü sabitleme de var. Sony’nin üç yeni lensi haricinde yeni 1.4x SEL14TC ve 2x SEL20TC Tele dönüştürücü modellerini de tanıttığını unutmadan söyleyelim