reklamı kapat

POPÜLER

Sony
Sony G

Sony’nin fotoğraf dünyasında büyük ses getirecek yeni lensi: 400mm F2.8 G-Master

Sony, profesyonel fotoğraf tutkunlarına yönelik geliştirdiği 400 mm f/2.8 G Master prime lensini tanıttı. E-Mount destekli makinelerle uyumlu şekilde çalışabilen lens,vahşi yaşam ve spor müsabakaları için biçilmiş kaftan.

Sony’nin iddiasına göre 400 mm’lik lens, monopod veya eldeyken dengeli bir çekiş imkanı sunuyor. 2,7 kilogram ağırlığındaki lens, daha az sayıda optik eleman ve magnezyum alaşımlı bileşenler içeren yenilikçi bir optik tasarımla geliyor. Lensin sunduğu bu yenilikçi tasarım anlayışının kolay taşınabilirliğe izin verdiği belirtiliyor. Fotoğrafçıların monopod haricinde eldeyken de kolayca fotoğraf çekebilmesine imkan tanıyan lenste iki yeni yüksek hızlı XD (aşırı dinamik) doğrusal motorlar kullanılıyor. Bu motorlar lensin özellikle hareketli konu izleme performansını büyük ölçüde artırıyor. Özel hareket algoritmaları, gecikme ve kararsızlığı en aza indirirken gürültü seviyelerinin kontrol edilmesine de yardımcı oluyor. 4 noktada kişiselleştirilebilir odak tutma düğmeleri, Full-Time DMF düğmesi (herhangi bir zamanda manuel odaklama yapmak için) ve Lineer Response MF’li bir odak halkası (ince ayarlı manuel odaklama için) dahil olmak üzere lenste birkaç kontrol özelliği bulunuyor. F/2.8 diyafram değeri sayesinde lensin düşük ışıkta da başarılı bir performans sergilediğinin altını çizmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony’nin yeni harikası ne zaman satışa sunulacak?

Eylül ayında fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulacak lensin satış fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten. Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS lensin yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 12 bin dolar.

İlginizi çekebilir

Sony a7 III’ün tanıtım videosu