reklamı kapat

POPÜLER

SD

128 TB’lık SD kartlar yolda

SD Association (bellek kartı standartlarını belirleyen grup), kartlara PCI Express ve NVMe arayüzleri ekleyen yeni bir format duyurdu. Yapılan duyuruya göre SD kartlarındaki veri aktarım hızı saniyede 985 MB’a varıyor.

Daha da etkileyici olarak yeni format SD kartların maksimum kapasitelerini 2 TB’tan 128 TB’a kadar çıkarıyor. Bir SD kart daha hızlı bir aktarım hızına ihtiyacınız olmadıkça tüm sabit disklerinizi değiştirebiliyor. Gerçek anlamda bir SD kart 25 binden fazla HD film depolayabiliyor. Tipik bir fotoğraf boyutunun 500 kB olduğunu varsayarsak, en üst düzey SD kart 256 milyon fotoğrafa sahip olabilir. 25,6 milyon şarkı depolayabileceğiz karttan iki adet almanız durumunda Spotify’daki tüm müzik arşivini indirebileceğinizi söyleyelim. Daha önce gördüğümüzden çok daha büyük depolama kapasiteleri ve aktarım hızlarına sahip olan SD kartlar, 4K, 8K veya VR’de çekim yapan video içerik oluşturucuları için biçilmiş kaftan.

Devasa depolama kapasiteleriyle dikkat çeken SD kartlar ne zaman satışa sunulacak?

128 TB’a varan depolama kapasiteleriyle göze çarpan SD kartların ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanması. Kartların satış fiyatları henüz duyurulmasa da kartın dudak uçuklatacak fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

Video