reklamı kapat

POPÜLER

SD Express

Hafıza kartlarına gigabit hız getiren yeni SD Express kartlar duyuruldu

SD Derneği, SD Express kartların geleceğiyle ilgili önemli detayları kamuoyuyla paylaştı. SD Derneği, yeni SD Express kartların 4 gibabyte/s’ye kadar aktarım hızı sunduğunu belirtti.

Orijinal modelden dört kat daha hızlı olan yeni modelin  bilgisayarlardaki SSD performansını bile geride bırakabildiğinden söz ediliyor. 8.0  olarak adlandırılan yeni sisteminde standart NVMe Express protokolü kullanılsa da yeni sistemde daha fazla bant genişliği elde etmek için iki şeritli bir PCIe 4.0 bağlantısı bulunuyor. Derneğin belirttiğine göre yeni protokol birçok cihaz kategorisinin kapısını açacak. Geliştirilen yeni SD kart sisteminin özellikle çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda seri çekim modunu kullanan veya 8K video çekimi yapan kullanıcılar için iyi bir tercih olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni SD Express kartlarla 128 TB depolama alanı hayal değil

VR videolarında da kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağa benzeyen yeni SD sistemi, SDUC’ye kadar depolama kapasitesini destekliyor. Gelecekte 128 TB’lık bir SD kartını satın almak mümkün gibi görünüyor. Şirketlerin ekstra hızı kaldırabilecek kartları ve okuyucuları üretmesinin biraz zaman alacağını söyleyebiliriz. Yeni geliştirilen hafıza kartlarının gelecekte  mobil cihazların haricinde farklı cihazlarda da kullanılma olasılığı kuvvetle muhtemel. Özellikle artırılmış veya sanal gerçeklik gözlüklerinde bu tip teknolojilerin kullanılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!

İLGİLİ HABERLER