reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Shops

Facebook Shops duyuruldu; online satışta yeni dönem!

Sosyal medya devi Facebook, bu sefer kısa süre önce duyurusu yapılan yeni Shops altyapısı ile gündeme geldi. İşte bilinmesi gerekenler;

Dünyanın en büyük sosyal ağlarını bünyesinde barındıran Facebook, online alışveriş odaklı “Shops” özelliğiyle ses getirmiş durumda. CEO Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan bu yeni özellik, şirketlerin / kişilerin Facebook’ta dijital dükkan açması ya da başka bir deyişle profillerini birer dükkan haline getirmesi ve satış yapmasına imkan tanıyor. Koronavirüs döneminde fiziksel olarak dükkanlarını açamayanların Shops üstünden satışa devam edebileceğiniz aktaran Zuckerberg, bu basit sistem ile herkesin online satış sürecine dahil olabileceğini aktarıyor. Çünkü Shops oluşturmak için hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç bulunmuyor. Şimdilik sadece ABD’de Facebook için açılan Shops altyapısı, yaz aylarından Instagram’a da gelecek deniyor. Burada direkt olarak Instagram Shops ibaresi kullanılıyor. Ayrıca özelliğin ileride WhatsApp tarafına da geleceği aktarılıyor. Shopify ve BigCommerce destekli sistemin global pazara ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook kısa süre önce önemli bir satın alma yapmıştı

Facebook, kısa süre önce yaklaşık 400 milyon dolarlık bir anlaşma ile Giphy‘nin sahibi oldu. Dünyanın en popüler GIF barındırma ve paylaşma servislerinden olan Giphy, kendisi için güzel anlaşmaya imza atmış gibi görünüyor. Giphy içerisindeki GIF kütüphanesini Instagram‘a ve diğer sahibi olduğu uygulamalara entegre edecek denilen sosyal medya devi, bu sayede gerçekten çok büyük bir arşivin sahibi olmuş durumda. GIF paylaşımı yanında üretimi konusunda da faaliyet gösteren GIPHY, artık kullanıcıların hayatında hiç olmadığı kadar daha çok yer alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Google’ın yeni uygulaması Tangi