reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook’tan kullanıcıları sevindirecek Messenger hamlesi

Mark Zuckerberg, Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı bir araya getirme planları yapıyor. İşte bu süreçte daha önce kaldırılan bir imkan geriye geliyor.

Dünyanın halen en çok kullanılan sosyal medya kanallarından olan Facebook, biliyorsunuz geçtiğimiz yıllarda Messenger’ı ayrı bir mesajlaşma uygulaması haline getirmişti. Bunu üstüne firma 2014 yılında ana Facebook uygulamasındaki mesajlaşma özelliğini de kaldırmıştı. Kişilerin Facebook arkadaşlarıyla konuşması için ayrı Messenger uygulamasını indirmesi gerekiyordu. İşte bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Çünkü uygulama sırlarını ortaya çıkarma konusunda uzman Jane Wong, Messenger’ın Facebook’a geri dönmesi için testler yapıldığı ortaya çıkardı. Aktif olarak test edilen bu yeni dönemde mesajlaşma için Facebook’tan çıkmaya gerek kalmıyor. Bu da platformun sıkı kullanıcıları için gayet güzel görünüyor. Aşağıdaki görsel ayrıca uygulamanın sadeleştirilmiş beyaz ağırlıklı arayüzünü de gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mark Zuckerberg’in Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp birleşimi merak uyandırıyor

Ünlü isim bu hamlesiyle büyük bir mega platform oluşturmayı planlıyor. Zuckerberg konu hakkında yaptığı açıklamalarda kişiler arasındaki iletişimi uygulamalardan bağımsız hale getirmek istediğini belirtiyor. 2020 yılında hayata geçirilmesi beklenen yeni dönemde, sadece Facebook hesabı kullanılarak üç farklı uygulamaya erişim sağlanabileceği ve tüm iletişimin uçtan uça şifreleneceği söyleniyor. Zuckerberg, yeni yapıda Facebook Marketplace’de satış yapan birisiyle hızlıca WhatsApp üzerinden iletişim kurulabileceğini örnek veriyor. Bu durum kullanıcılar için gayet kullanışlı duruyor ve merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

YouTube’un en ufak zenginlerinden