reklamı kapat

POPÜLER

tesla

Tesla sevenlerinin beklediği açıklamayı yaptı

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla, bazı araçlarında yer alan otomatik pilot özelliği hakkında beklenen açıklamayı yaparak sevenlerini mutlu etti.

Advertisement

Tesla kullandığı batarya teknolojisi kadar yenilikçi çözümleri ile de bilinen bir marka. Otomobillerdeki otonom desteğinin gelecek için adeta bir anahtar olacağını söyleyen marka bu bağlamda senelerdir kendini geliştiriyor. Ancak şirketin sattığı her otomobilde otomatik pilot özelliği bulunmuyor. Tüketiciler otomatik pilot almak istediklerinde fazladan ücret ödemek zorunda kalıyor. Bu durum Tesla’nın en ucuz modeli olan Model 3e de olumsuz yansıdı. Gelen kullanıcı geri dönüşleri doğrultusunda marka doğru bir karar aldı. Tesla’dan yapılan açıklamada, söz konusu özelliğin daha az fiyata elde edilebileceği belirtilirken, Model 3 Standard aracının 37 bin 500 dolar ve 3 bin dolar otomatik pilot özelliğiyle 40 bin 500 dolar yerine 39 bin 500 dolardan satılacağı duyuruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla bu konuda öncü isimlerden

Tesla konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; Otomatik pilot özelliğini bütün araçlarımıza yerleştirmeyi düşünüyoruz çünkü istatistiklerimize göre, otomatik pilot özelliği devredeyken olan kaza sayısı çok daha az. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerdeki gibi, özellikle sıkışık trafikte otomatik pilot deneyiminin her kullanıcı tarafından yaşanmasını istiyoruz. Model 3’de bulunan ısıtmalı koltuklar, trafik canlandırmalı navigasyon gibi özellikler yazılımdan kaldırılacak. Ayrıca menzil de yüzde 10 düşürülecek. İsteyen müşteriler Standard plus modelini alarak ek özelliklere sahip olabilecekler. Bunun yanında Standard Plus modeli sahibi müşterilerimiz de araçlarını Standard ile değiştirmek isterse, aradaki maliyet farkını ödeyeceğiz.

İlginizi çekebilir

Tesla’dan Model 3’ün üretimine ilginç bir bakış açısı sunan video