reklamı kapat

POPÜLER

apple

Tesla’dan Apple’a önemli transfer

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Apple önemli bir isimle ayrılık kararı almıştı.

The Information, Siri’nin kurucularından Tom Gruber’ın Apple’daki görevinden ayrıldığını belirtmişti. Tom Gruber’ın şirketten ayrılması bir Apple sözcüsü tarafından da doğrulanmıştı. Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden Apple, dikkat çekici bir ismi bünyesine kattı.

Daha önceden Tesla’da elektrikli aktarım ünitelerinde görev alan Michael Schwekutsch, Özel Proje Grubu’nun mühendislikten sorumlu kıdemli direktörü olarak Apple’a katıldı. Schwekutsch’ın Tesla’dan önce BMW i8, Porsche 918 Spyder ve Fiat 500e modellerinde de görev aldığını belirtmekte yarar var.

Apple’ın bu ismi bünyesine katması sürücüsü otomobilini hızlı bir şekilde piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Şirketin Project Titan kod adıyla anılan aracını uzun süredir geliştirildiği belirtiliyor. Apple’ın sürücüsüz otomobil yerine yerleşkesindeki binalar arasında çalışanlarını taşıyacak otonom servisler üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı sürücüsüz otomobil ne zaman piyasaya sunulacak?

Apple’ın sürücüsüz otomobilini 2021 yılında satışa sunması bekleniyor. Uzun zamandır “Project Titan” adıyla karşımıza çıkan teknolojiyle ilgili Apple’dan geçtiğimiz aralık ayında bir açıklama gelmişti. Apple’ın yapay zeka araştırması müdürü Ruslan Salakhutdinov, otomobildeki kameraların elde ettiği veriler için şirketin makine öğreniminden yararlandığını belirtmişti. Yapay zeka açısından Apple’ın ilerleme kaydettiğini söyleyen Salakhutdinov, LIDAR sensörlerin karanlık durumlarda ve yağmur damlaları lenslere geldiğinde dahi sorunsuz bir şekilde çalıştığını ifade etmişti. Apple’ın sürücüsüz otomobil teknolojisini ne zaman tanıtacağı henüz açığa çıkmış değil.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film