reklamı kapat

POPÜLER

Ian_Goodfellow

Google’dan Apple’a önemli transfer

Google’dan Apple’a önemli bir isim katıldı. Google LLC’nin yapay zeka uzmanı Ian Goodfellow, Apple’a transfer oldu.

Eski Google çalışanı Ian Goodfellow, Apple’ın Face ID ve Siri uygulamaları için yapay zeka özellikleri üzerinde çalışan Özel Projeler Grubu’nda, Makine Öğrenimi görevini üstlenmeye hazırlanıyor. LinkedIn profilinde güncelleme yapan Goodfellow’un  Google’ın yapay zeka uzmanı olarak uzun zamandır çalıştığını belirtmekte yarar var.  Apple’ın Google’dan bu ismi bünyesine katarak Siri ve diğer yapay zeka teknolojisiyle ilgili çalışmalarını geliştirmesi bekleniyor.

Goodfellow, Google’da 2013 yılından 2016 yılına ve 2017’den 2019’a kadar iki ayrı dönemde çalışmıştı. Google’da yapay zeka konusunda çalışmalar yürüten Goodfellow,  ikinci döneminin son beş aylık kısmında Kıdemli Araştırmacı unvanıyla görev yapmıştı. Goodfellow’un 2016-2017 yılları arasındaki dönemde ise Elon Musk’ın desteklediği sivil toplum kuruluşu OpenAI’da çalıştığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Google haricinde Tesla’dan transfer gerçekleştirdi

The Information, Siri’nin kurucularından Tom Gruber’ın Apple’daki görevinden ayrıldığını kısa bir süre önce belirtmişti. Tom Gruber’ın şirketten ayrılması bir Apple sözcüsü tarafından da doğrulanmıştı. Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden Apple, dikkat çekici bir ismi bünyesine katmıştı. Daha önceden Tesla’da elektrikli aktarım ünitelerinde görev alan Michael Schwekutsch, Özel Proje Grubu’nun mühendislikten sorumlu kıdemli direktörü olarak Apple’a katılmıştı.

Schwekutsch’ın Tesla’dan önce BMW i8, Porsche 918 Spyder ve Fiat 500e modellerinde de görev aldığını belirtmekte yarar var. Apple’ın bu ismi bünyesine katması sürücüsü otomobilini hızlı bir şekilde piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Şirketin Project Titan kod adıyla anılan aracını uzun süredir geliştirildiği belirtiliyor. Apple’ın sürücüsüz otomobil yerine yerleşkesindeki binalar arasında çalışanlarını taşıyacak otonom servisler üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın oyun servisi Stadia