reklamı kapat

POPÜLER

google

Google’dan herkes için makine öğrenimi: Learn with Google AI

Google’dan yapay zeka teknolojisiyle ilgili önemli bir haber geldi. Google, “Makine Öğrenimi” alanında herkese kendini eğitme imkanı sunan “Google Yapay Zeka ile Öğrenim” hizmetini duyurdu. Karmaşık problemleri çözebilen yapay zeka, tüm endüstrileri dönüştürme potansiyeline de sahip.

Bu da yapay zekanın çok çeşitli ve farklı insan perspektiflerini ve ihtiyaçlarını yansıtmasının hayati olduğu anlamına geliyor. Şirket, yapay zekanın zorlu problemleri nasıl çözdüğünü herkesin anlamasına yardımcı olmak için Learn with Google AI (Herkes için Makine Öğrenimi) adlı bir kaynak oluşturdu. Bu adrese tıklayan kullanıcılar sitede temel makine öğrenimi (ML) kavramlarını, kendi ML becelerini geliştirmeyi ve makine öğrenimini gerçek dünya problemlerinde kullanmayı öğrenebiliyor.

Sitede ayrıca Machine Learning Crash Course (MLCC – Yoğunlaştırılmış Makine Öğrenimi Kursu) adlı yeni ve ücretsiz bir ders de bulunuyor. Bu derste ML kavramlarını herkesin öğrenip pratik yapabileceği alıştırmalar, etkileşimli görselleştirmeler ve öğretici videolar yer alıyor. Bugüne kadar 18 binden fazla Google çalışanı MLCC’ye kayıt yaptırdığını belirtmekte yarar var.

Google, yapay zeka teknolojisiyle herkesin makine öğrenmesine imkan tanıyor

İlerleyen dönemde Learn with Google AI cephesinde farklı dersler ve dokümantasyonu da içeren yeni gelişmeler olacak.