reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Air

Apple için ucuz “MacBook Air” müjdesi

Teknoloji devi Apple, 2018’e yönelik hazırlıklarına devam ediyor. Bu konuda bir açıklama yapan KGI Securities araştırmacısı Ming-Chi Kuo, ucuz bir MacBook Air modelinin müjdesini veriyor.

Apple‘ın incelik, hafiflik ve pil ömrüyle öne çıkan MacBook Air ailesi, en az üç yıldır büyük bir değişim görmüyor. Yani uzun zamandır aynı kalan aile, büyük bir güncelleme yerine yeni bir model daha kazanacak gibi görünüyor. Çoğu zaman sağlam bilgilerle karşımıza çıkan Ming-Chi Kuo, şirketin 2018 içerisinde mevcut modellerden daha ucuz bir MacBook Air tanıtacağını belirtiyor. Fiyat etiketi haricinde herhangi bir detay verilmeyen model, kulağa oldukça ilginç geliyor. Genel internet ve masaüstü deneyimi için uygun fiyatlı ve pili uzun giden bir model belirli marketler için güzel çok görünüyor. Şu an Türkiye’de en ucuz MacBook air 4.599 TL’ye satılıyor. Daha iyi özelliklere sahip model içinse tam 5.599 TL ödeme yapılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 2018’de başka ne gelecek?

Daha önce de açıkladığımız üzere Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Bunlara ek olarak MacBook Pro‘ların donanımsal olarak yenilenmesi ve modüler Mac Pro‘nun lanse edilmesi bekleniyor. Ayrıca iki yeni kulaklığın da dedikoduları yapılıyor.