reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook

Apple’ın bütçe dostu yeni giriş seviyesi MacBook modelinden dikkat çeken bilgi

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta içerisinde ucuz bir MacBook Air modeli ile gündeme gelmişti. İşte bu birçok kişiyi sevindiren konuda yeni detaylar ortaya atıldı.

Karşımıza çoğu zaman sağlam bilgilerle çıkan Ming-Chi Kuo, Apple’ın mevcutlardan daha ucuz bir MacBook Air modeli tanıtacağını açıklamıştı. Bugün bir haber yayımlayan DigiTimes, 2018’de gelecek dizüstünü direkt olarak yeni giriş seviyesi “MacBook” olarak nitelendirdi. Yani dahil olacağı aile karışan model, bazı teknik detaylar da kazandı. Yine DigiTimes‘a göre cihazda 13,3 inç 2560×1600 piksel bir ekran yer alacak. 13,3 inç MacBook Pro kadar çözünürlük sunacak cihaz, burada LG Display‘den gelen panelleri kullanacak. Panel sevkiyatına nisan ayında başlanacağı belirtilen cihazın, mayıs ayında seri üretime girmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar bu modelden 6 milyon adet sevk etmeyi planladığı belirtilen teknoloji devi, şu an en ucuz 12 inç MacBook modelini 6.299 TL’ye satıyor. Türkiye’de en ucuz MacBook Air ise 4.599 TL’ye satılıyor. Daha iyi özelliklere sahip model içinse tam 5.599 TL ödeme yapılması gerekiyor. Bu merak edilen cihazın tanıtımının ise haziran ayındaki WWDC’de yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan yıl içerisinde bunlar da gelecek

Şirketin 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Bunlara ek olarak MacBook Pro‘ların donanımsal olarak yenilenmesi ve gerçekten modüler Mac Pro‘nun lanse edilmesi bekleniyor. Ayrıca biliyorsunuz biri AirPods‘un yenisi olmak üzere iki yeni kulaklığın da dedikoduları yapılıyor.