reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad MacBook

Apple’ın 27 Mart etkinliğinde tanıtacağı ürünler hakkında son bilgiler

Teknoloji devi Apple, 27 Mart tarihinde “eğitim” odaklı bir etkinlik yapmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte tanıtılacak ürünler de sayılı günler kala netleşiyor.

Şirkete yönelik sağlam kaynakları bulunan Bloomberg’den Mark Gurman, firmanın etkinlik kapsamında ilk olarak yeni ucuz iPad modelini tanıtacağını söylüyor. Bu noktada 329 dolardan daha ucuz olacağı belirtilen tablet, direkt olarak öğrenci ve öğretmenlere odaklanıyor. Bu ürünle Google ve Microsoft‘un yüze 60’ına hakim olduğu eğitim alanında öne çıkmak isteyen firma, büyük bir pazarın peşinde koşuyor. Birçok PC ve Chromebook modelinin 200 dolardan daha ucuza satıldığı göz önüne alındığı zaman Apple‘ın çok rekabetçi bir fiyat seçmesi gerekiyor. Buna ek olarak şirketin 27 Mart tarihinde uygun fiyatlı bir MacBook modelini göstermesi de bekleniyor. Bir ihtimal etkinliğe yetişmemiş olabileceği de söylenen ürünün, 1.000 dolardan daha ucuz olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. 2010 yılında tanıtılan MacBook Air‘in yerini alması beklenen model, tabletlerden daha çok merak ediliyor. Çünkü biliyorsunuz yüksek fiyatlar çoğu kişi Mac dünyasından uzak tutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni MacBook modelinde 13,3 inç 2560×1600 piksel bir ekran yer alacak. 13,3 inç MacBook Pro kadar çözünürlük sunacak cihaz, burada LG Display‘den gelen panelleri kullanacak. Panel sevkiyatına nisan ayında başlanacağı belirtilen cihazın, mayıs ayında seri üretime girmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar bu modelden 6 milyon adet sevk etmeyi planladığı belirtilen teknoloji devi, şu an 12 inç MacBook modelini 6.299 TL’ye satıyor. Türkiye’de en ucuz MacBook Air ise 4.599 TL’ye satılıyor.

Apple’dan 2018’de üç yeni iPhone geliyor

Şirketin 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. Bir de LCD ekranlı 6.1 inç iPhone gündemde bulunuyor. iPhone SE 2 ise halen tam olarak kesinleşemiyor.

İlgili Video

Şirketten iPad Pro’lara özel reklam