reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG Tasarım

Apple için mart ayı yoğun geçebilir: “Yeni iPad Pro, MacBook Air modelleri ve fazlası kapıda”

 - Güncelleme: 13 Şubat 2024 10:56

Teknoloji devi Apple için mart ayı yoğun geçebilir. Kaynaklara göre yeni iPad Pro, MacBook Air modelleri ve fazlası kapıda gibi görünüyor.

Apple’ın mart ayı bitmeden önce M3 işlemciye sahip yeni 13-inç ve 15-inç ekranlı MacBook Air modellerini tanıtmasına artık hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda M3 işlemcili yeni OLED ekranlı iPad Pro‘lar da kesin olarak mart ayı bitmeden önce tanıtılacak gibi görünüyor. Mart ayında zamanda iPad Air‘i de yenileyeceği ve artık 12,9-inç’lik daha büyük bir modeli de sunacağı söylenen Apple, önümüzdeki ay iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için yeni renk seçenekleri de karşımıza çıkarabilir (Son iki yıldır yeni renkler geliyor). Mart ayında aynı zamanda iOS 17.4 güncellemesini yayınlayacak ve o sürüm ile Avrupa odaklı büyük değişiklikler yapacak firma, 2024’e 3.500 dolarlık Apple Vision Pro ile yoğun başladı ve yılın devamı da çok yavaş geçmeyecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yolda olan ürünler özelinde en çok yeni iPad Pro’lar hakkında bilgimiz bulunuyor.  Güney Kore’den geçtiğimiz ay gelen iddialar, OLED iPad Pro modellerinin mevcut LCD temelli modellerden çok daha pahalı olacağını yani Apple’ın OLED panellerin yüksek maliyetini direkt olarak tüketicilere yansıtacağını gündeme taşımıştı. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönündeydi. Şimdi ise daha farklı bir iddia gündeme geliyor, modellerin zam göreceği ancak daha önce söylendiği kadar büyük bir artış yapılmayacağı belirtiliyor.

Burada halen net bir bilgi verilmiyor ancak artışın 160 dolar seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Apple’ın mevcut 11 inç iPad Pro modeli 799 dolar’dan, mini LED ekranlı 12,9 inç “Pro” modeli ise yurt dışında 1.099 dolar’dan başlıyor. Bu iddialar dediğimiz gibi halen kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor. Yeni iPad’ler hakkında bundan önce Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman konuşmuştu. Kaynak, Apple’ın yeni yılda eksiksiz olarak tüm iPad’leri (Normal model, Air, Pro, Mini) yenileceğini belirtmiş, modellerin aynı anda tanıtılmasını ise beklemediğini aktarmıştı.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli