reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Max LOG Tasarım

AirPods 4 ve yeni AirPods Max yıl sonunda gelebilir

 - Güncelleme: 20 Şubat 2024 10:23

En sağlam Apple kaynaklarından olan Mark Gurman’ın yeni iddiasına göre AirPods 4 ve yeni AirPods Max yıl sonunda gelebilir.

Yeni AirPods Max modelinin sadece USB-C portuyla donatılacağı ve kayıpsız dinleme için kablolu olarak kullanılabileceği aktarılıyor. Yeni renkler sunulacağı söylenen model, maalesef büyük bir değişim görmeyecek. AirPods 4 ise söylendiği kadarıyla daha ergonomik bir kulaklık tasarımına geçecek, ses kalitesini artıracak ve şarj kutusunda USB-C kullanacak. ANC yani aktif gürültü engelleme yapabileceği iddia edilen ürün, şarj kutusuna bulmayı kolaylaştırması adına ufak bir hoparlör de yerleştirecek. Mark Gurman yeni AirPods Pro’nun ise 2025 yılında geleceğini söylüyor. Bu arada teknoloji devi Apple için mart ayı da yoğun geçebilir. Kaynaklara göre yeni iPad Pro, MacBook Air modelleri ve fazlası kapıda. Apple’ın mart ayı bitmeden önce M3 işlemciye sahip yeni 13-inç ve 15-inç ekranlı MacBook Air modellerini tanıtmasına artık hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda M3 işlemcili yeni OLED ekranlı iPad Pro‘lar da kesin olarak mart ayı bitmeden önce tanıtılacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mart ayında zamanda iPad Air‘i de yenileyeceği ve artık 12,9-inç’lik daha büyük bir modeli de sunacağı söylenen Apple, önümüzdeki ay iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için yeni renk seçenekleri de karşımıza çıkarabilir (Son iki yıldır yeni renkler geliyor). Mart ayında aynı zamanda iOS 17.4 güncellemesini yayınlayacak ve o sürüm ile Avrupa odaklı büyük değişiklikler yapacak firma, 2024’e 3.500 dolarlık Apple Vision Pro ile yoğun başladı ve yılın devamı da çok yavaş geçmeyecek gibi görünüyor.

Yolda olan ürünler özelinde en çok yeni iPad Pro’lar hakkında bilgimiz bulunuyor.  Güney Kore’den geçtiğimiz ay gelen iddialar, OLED iPad Pro modellerinin mevcut LCD temelli modellerden çok daha pahalı olacağını yani Apple’ın OLED panellerin yüksek maliyetini direkt olarak tüketicilere yansıtacağını gündeme taşımıştı. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönündeydi. Şimdi ise daha farklı bir iddia gündeme geliyor, modellerin zam göreceği ancak daha önce söylendiği kadar büyük bir artış yapılmayacağı belirtiliyor.

Burada halen net bir bilgi verilmiyor ancak artışın 160 dolar seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Apple’ın mevcut 11 inç iPad Pro modeli 799 dolar’dan, mini LED ekranlı 12,9 inç “Pro” modeli ise yurt dışında 1.099 dolar’dan başlıyor. Bu iddialar dediğimiz gibi halen kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor.

Yeni AirPods modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER