reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro LOG Tasarım

OLED iPad Pro ve M3 MacBook Air için yeni bir tarih verildi

 - Güncelleme: 29 Ocak 2024 08:57

OLED iPad Pro modelleri ve M3 işlemcili MacBook Air için yeni bir tarih verildi. Apple ilk çeyreği kaçırmayacak gibi görünüyor.

Apple’a yönelik en sağlam kaynaklardan Mark Gurman’a göre OLED iPad Pro modelleri ve M3 işlemciye sahip MacBook Air halihazırda üretime alınmış durumda ve mart ayının sonunda pazara sunulacaklar. Son dönemde yeni ürünlerden özellikle iPad’ler için bilgiler geliyor. Örneğin iOS 17.4 Beta’sında bulunduğu kadarıyla OLED iPad Pro modellerinde Face ID destekli kamera sisteminin yeri değişiyor, donanım mevcut Pro’lardan farklı olarak yatay tutuşta üstte yer alacak şekilde konumlandırılıyor. Bunu ilk kez 10. nesil iPad ile karşımıza çıkaran Apple, yatayda üstte yer alacak kamera sistemiyle daha doğal ve birçok kişiye göre daha doğru bir kullanım deneyim sunacak.  The Elec’in haberine göre 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacak 2024 iPad Pro modelleri,  hibrit bir 120 Hz OLED panel taşıyacak, esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği bu yeni nesil panel ile gerçek siyahlar ve canlı renkler olabildiğince dayanıklı bir temelde sunulacak. Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süredir çalışan Apple, bazı duyumlara göre OLED ekranlı iPad Pro modellerine MagSafe şarj desteğini de ekleyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yeni tabletleri daha önce ise üretim konusu gündeme getirmişti. Aktarıldığı kadarıyla Apple yeni iPad Pro’ların OLED panel siparişlerini yüzde 30’a varan seviyede azalttı. Artık yeni modellerden daha önce düşündüğü kadar çok satamayacağını hissetmeye başladığı ve ona göre ayarlama yaptığı düşünülen Apple, Güney Kore’den gelen iddialara göre OLED ekranlı iPad Pro modellerini LCD temelli modellerden çok daha pahalıya satacak. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönünde. Bu iddialar elbette henüz kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor, bu durum satışların yüksek olmayacağına büyük bir işaret oluyor.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli