reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Porsche Cayenne plug-in E-Hybrid dayanıklılık testinde ortaya çıktı [Video]

Porsche, yakında piyasaya süreceği plug-in hibrit Cayenne’in dayanıklılık testine ait videoyu paylaştı. Yeni PHEV ile detaylar az olsa da, Porsche Cayenne E-Hybrid’in önceki modele göre daha yüksek bir menzile sahip olacağı belirtiliyor.

Piyasadaki plug-in hibrit destekli Panamera ile karşılaştırılabilir olacağı söylenen aracın şu anda Amerika’daki satışının onaylandığı ifade ediliyor. Porsche’nin 2019 model Cayenne, Cayenne S ve Cayenne modelleyle pazara iddialı bir giriş yapmasını bekliyoruz. Şirketin zaten bir önceki nesil Cayenne S E-Hybrid ve S E-Hybrid Platinum Edition’u Amerika’da sattığını hatırlatmakta yarar var. Paylaşılan videoyu izlediğimizde Porsche mühendislerinin yeni modeli Güney Afrika’da test ettiği görülüyor.

Piyasadaki Cayenne S E-Hybrid, bünyesinde süper şarjlı 333 beygir gücünde 3 litre V6 motor barındırıyor. Bu motora 95 beygir güç üreten elektrikli bir motor eşlik ediyor. Aracın toplamda 416 beygir güç ve 589 Nm tork üretebildiğini belirtelim.

Porsche’nin yeni Cayenne modelleri yolda

Raporların paylaştığı bilgilere göre Porsche, Cayenne Turbo S E-Hybrid’in 680 beygir güç üreten bir motorla gelmesi bekleniyor.  LOG ekibi olarak bizim de merakla beklediğimiz plug-in hibrit Porsche Cayenne ile ilgili yayınlanan videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video