reklamı kapat

POPÜLER

2019 Porsche Cayenne E-Hybrid

462 beygirlik güçle aileye dahil olan 2019 Porsche Cayenne E-Hybrid ve öne çıkan özellikleri

Yeni jenerasyon ailenin üçüncü üyesi olarak karşımıza çıkan 2019 Porsche Cayenne E-Hybrid, markaya ilgi duyanların bu sınıfta tercih edebileceği yeni bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Porsche’nin geçtiğimiz yıl içerisinde Panamera ailesine dahil ettiği E-Hybrid versiyonları günümüz şartları gereceği genişlemeye devam ediyor. Son olarak Sport Turismo’da sunulan bu versiyonu Ağustos 2017’de tanıtımı gerçekleştirdiği yeni jenerasyon Cayenne‘e de getiren marka, hibrit deneyimini SUV sınıfında kullanıcılarına sunacak. Tasarım ve donanım detaylarıyla yüzde 90 oranında aynı olan 2019 Porsche Cayenne E-Hybrid’in temel farkı sürüş deneyimi üzerine olacak. Barındırdığı sürüş modları gereği tamamen elektrikli olarak da kullanılabilecek olan modelin, bu modda sunduğu menzil ise maalesef yine pek yeterli seviyede değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motor

Kaputunun altında 3.0 litrelik altı silindirli motorla gelen Cayanne’in hibrit versiyonu, sadece bu motorla 340 beygir güç ve 450 Nm tork ile asfalta iniyor. Elektrik dokunuşuyla birlikte içerisinde 14,1 kWh’lık lityum-iyon batarya ve elektrik motoru kombinasyonunun da dahil olduğu modelde kombinasyon olarak 455 beygir güç ortaya çıktığını görüyoruz. 0’dan 100’e hızlanma değeri 4,7 saniye olarak paylaşılan modelin maksimumda erişebileceği değer ise 253 km/s olarak tabloya yansımakta. Son dönemlerde tanıtılan hibrit versiyonlarda ilk baktığımız alan olan saf elektrik menzili için burada 44 kilometre gibi bir değer sunuluyor. Bu değer yetersiz gibi görünse de, Mercedes S-Class ve Audi A8 gibi modellerde de 50-55 kilometre civarlarında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Elektrikli olarak maksimumda 133 km/s hıza erişebilen Cayenne E-Hybrid’in bataryasını 230V‘luk standart bir kaynak üzerinden yaklaşık 7,5 saatte şarj etmek mümkün. Opsiyonel olarak satın alınabilecek özel ünite ile ise bu değer 2,5 saate kadar düşürülebiliyor.

Tasarım

Dış tasarımı itibarıyla ufak farklılıklarla kendisini belli eden modelde, Asit Yeşili fren kaliperleri ve bazı parçalar fark yaratmakta.İçeride de benzer renk paletiyle bizleri farklı bir versiyonda hissettiren Porsche, merkezde yer alan dijital ekranlarda da yazılımsal ve grafiksel olarak versiyona özel değişimler sunuyor. Aktif süspansiyon yönetimi ve performans paketinden önemli donanımları standart olarak getirecek olan Porsche Cayanne E-Hybrid yurt dışında 79.900 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

2018 Porsche Cayenne