reklamı kapat

POPÜLER

680 beygir gücü ve dikkat çeken tüketim değeriyle: Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo

Aileye katılan yeni üye, yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin inanılmaz seviyelerde buluştuğu bir model olarak öne çıkıyor.

Porsche’nin yeni jenerasyon Panamera ailesini tanıttığı şubat ayının hemen ardından tanıtımın gerçekleştirdiği Sport Turismo versiyonu, son zamanlarda karşımıza çıkan en yakışıklı station wagon olarak beğenimizi kazanmıştı. Tanıtıldığı dönemde Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid and Panamera Turbo olmak üzere beş farklı versiyonla kullanıcılarla buluşan aileye şimdi de Turbo S E-Hybrid modeli ekleniyor. Twin-turbo destekli 4.0 litrelik V8 içten yanmalı (550 beygir) ve elektrik motorunun kombinasyonuyla 680 beygir güç ve 850 Nm tork değerlerine sahip şekilde karşımıza çıkan Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo, performans ve yakıt tüketim değerleriyle kelimenin tam anlamıyla göz dolduruyor. Yapısı gereği aynı zamanda bir aile otomobili de olan aracın 4+1’lik koltuk ayarı sayesinde 425 litrelik bagaj hacmini 1.295 litreye kadar artırılabiliyor.


Dört tekerlekten çekişli altyapıyla gelen Turbo S E-Hybrid versiyonunun paylaşılan performans değerlerine baktığımızda 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 3,4 saniyede tamamlayabildiğini görüyoruz. Maksimum 310 km/s hıza erişebilen modelin etkileyici olan bu değerleri tüketimdeyse zirve yapıyor. 14.1 kWh‘lık lityum-iyon bataryasının da etkisiyle yüz kilometredeki ortalama tüketim değeri sadece 3.0 litre olan Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo, tamamen elektrikli modda 49 kilometrelik menzil değeri vadediyor. Aracın bataryalarınıysa bağlantı noktalarına göre 2,5 ile 6 saat aralığında tamamen dolu hale getirmek mümkün. Almanya’da 188.592 euro‘luk başlangıç fiyatıyla satışa sunulan Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo, ilgiyi üzerinde toplamaya konusunda fazlasıyla iddialı.