reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Panamera Sport Turismo, bir “sanat eserine” nasıl dönüşür?

TechArt imzalı Porsche Panamera Sport Turismo modifikasyonu, iç e dış tasarım konusunda ne denli etkileyici değişimleri yapılabileceğini gösteriyor.

Volkswagen grubu içerisinde yer alan markaların hemen hepsi, kademeli olarak bağımsız modifikasyon garajlarına en az bir kez uruyor. Bu kural gerek klasik gerekse yeni jenerasyon modellerin şaşmaz maddelerinden birisi olarak da değerlendirilebilir. Geçtiğimiz süreçte sizlerle projelerini paylaştığımız TechArt, özellikle Porsche üzerine attığı imzalar ile zihinlere kazınmayı başarmış durumda. Son olarak geçtiğimiz mart ayında 911 Turbo‘yu elden geçiren ekibin sıradaki “şeytanı” Panamera Sport Turismo oldu. Aslında fabrika çıkış olarak bile station wagon yapısını bizlere sevdiren enfes hatlara sahip olan bir Sport Turismo’nun varlığı söz konusu. Bu noktada “işler ne kadar ileriye götürülebilir?” sorusuna yorulan düşünceler, TechArt’ta yine bir sanat eserine dönüşmüş durumda. GrandGT Supreme olarak isimlendirilen proje, dış tasarımı kadar kokpitindeki sınıf atlamasıyla yine akıllarımıza kazınacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performanstaki ciddi artış

Proje için gövdede yapılan; boya, tampon, difüzör, 22 inç jant seti, lip ve egzoz gibi karbon fiber üzerine şekillenen değişimler pek çok geliştirmede olduğu gibi beklentileri karşılar yönde aslında. Burada en temel farkı kapıları açıp içeriye girdiğimiz andan itibaren hissetmeye başlıyoruz. Kokpitin tamamını, kapıların içerisine varıncaya kadar Alcantara ve deri kaplamayla zenginleştiren TechArt, işlemleri el işçiliğiyle hazır hale getiriyor. GrandGT Supreme’in numaraları bunlarla sınırlı kalmıyor elbette. Performans konusunda da üzerine düşeyi yapan TechArt, 4.0 litrelik twin-turbo V8‘i 550 beygirden 640 beygir güç üretebilecek noktalara çıkartıyor. Tork konusunda ise 770 Nm’den 900 Nm‘ye olan çıkış gözümüze çarpıyor. Aracın performans verilerine baktığımızda 3,4 saniyelik 0-100 ve 306 km’s’lik maksimum sürat değerleri çıkıyor karşımıza. Önümüzdeki ay içerisinde hibrit versiyon için de benzer bir proje hazırlığında olan TechArt, adını bu noktada çok daha sık duyuracak gibi görünüyor. Siz de düşünceleriniz yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Porsche 935 “Moby Dick”