reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Panamera Sport Wagon resmen doğrulandı

Satış rakamlarıyla Porsche’nin yüzünü güldüren Panamera, sport wagon versiyonuyla rekabete yeni bir kulvarda devam ediyor.

Kasım ayı itibarıyla 2017 model yüzüyle karşımıza çıkan Porsche Panamera, görünen o ki Alman devi tarafından ilgi odağı olmaya devam edecek. Markanın diğer modellerine kıyasla yakın geçmişe dayanan tarihçesine rağmen kısa sürede kullanıcılar tarafından benimsenen modelle ilgili ürün gamını geliştirme çalışması yürüten Porsche, getireceği yeni model versiyonuyla Panamera’yı ödüllenmeye hazırlanıyor.


Markanın 2012 yılında konsept olarak karşımıza çıkardığı Panamera Sport Turismo modelinin gerçeğe dönüşeceği dedikoduları bir süredir konuşulurken meraklılarını memnun edecek doğrulama resmi ağızdan geldi. İngiltere merkezli Car dergisine yeni modelle ilgili açıklamalarda bulunan markanın satış ve pazarlama başkanı Stefan Utsch modelin station wagon kasa tipinde olacağını doğruladı. 2012 yılında konsept olarak tanıtılan Panamera Sport Tourismo Wagon üzerine şekillenecek olan modelin, Ferrari GTC4 Lusso başta olmak üzere birçok rakiple önemli bir mücadelenin içerisine dahil olacak. Standartların üzerinde aks mesafesiyle özellikle içerisinde oldukça ferah bir kullanım alanıyla birlikte kullanıcılarla buluşacak olan modelin hibrit ve elektrikli versiyonlarının ikinci etapta kullanıcılarla buluşacağının bilgisi de paylaşıldı. Porsche, Panamera’nın station wagon versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı 2017 kapsamında kullanıcılarla buluşturacak.