reklamı kapat

POPÜLER

Samy Nacеri (Daniel), 37/55 yaşında

Frédéric Diefenthal (Émilien Coutant-Kerbalec), 29/48 yaşında

Marion Cotillard (Lilly), 22/41 yaşında

Emma Wiklund (Petra), 30/48 yaşında

Bernard Farcy (Komiser Gibert), 49/67 yaşında

Édouard Montoute (Alain), 28/46 yaşında

Jean-Christophe Bouvet (General Bertino), 53/69 yaşında

Bai Ling (Qiu), 37/50 yaşında

Sylvester Stallone (Ajan), 57/70 yaşında

Luc Besson (Yapımcı ve yazar), 39/57 yaşında

Peugeot 406 (1999)

Peugeot 508 (2017)

Taksi serisinin ünlü yıldızları 19 senenin ardından nasıl görünüyor? [Galeri]

Şimdilerin başarılı yönetmeni Luc Besson tarafından beyaz perdeye taşınan Taksi serisinin başlangıcı üzerinden yaklaşık 19 sene geçti. En sevilen Fransız filmlerinden biri olan bu serinin oyuncuları şimdi nasıl görünüyor hiç merak ettiniz mi?

Luc Besson yapımcılık ve yazarlık görevi üstlendiği bu seri komedi ile aksiyonu başarılı bir şekilde harmanlamasıyla tanınıyor. Hatırlamayanlar için biraz bahsetmek gerekirse ana kahramanımız olan Daniel (Samy Naceri) tam bir hız tutkunu olmasıyla dikkat çekiyor. Pizza dağıtıcılığını bırakıp taksi şoförlüğü yapmaya başlamasıyla hayatı değişiyor. Kullandığı taksinin güçlü motoru sayesinde normalden çok hızlı şekilde ilerleyebiliyor ve polis radarlarına yakalanmıyor. Ancak polis memuru Emilien ile tanışmasının ardından işin rengi değişiyor. Ehliyet sınavını geçemeyen bu polis ondan suçluları yakalama konusunda yardım istiyor. Arabasının elinden alınmasını istemeyen Daniel da bu anlaşmayı kabul ediyor. Böylece dört filmden oluşan Taksi serisi başlamış oluyor.

İlgiyle takip edilen seride Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard, Emma Sjoberg, Bernard Farcy, Manuela Gourary, Emma Sjöberg-Wiklund, Édouard Montoute, Bai Ling ve Jean-Christophe Bouvet gibi isimler rol alıyordu. Ayrıca Sylvester Stallone da Taksi 3’te ajan rolüyle izleyici karşısına çıkmıştı. Az önce saydığımız isimlerden özellikle Marion Cotillard ciddi bir başarı elde etmeyi başardı. Dünya genelinde üne kavuşan oyuncu aynı zamanda 2008’de En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına layık görüldü.

Tabii oyuncular dışında filmin asıl yıldızı Peugeot 406 olmuştu. Ancak gençlerin uzunca süre ilgi gösterdiği bu güzel araç 2004’te Peugeot 407 ile değiştirdi. Bu modelin kısa sürede üretimden kaldırılması kimseyi şaşırtmadı. 2018’de vizyona girmesi beklenen Taksi 5‘te hangi aracın tercih edileceği ise henüz bilinmiyor.

Taksi serisinde yer alan oyuncuların (ve Peugeot’nun) aradan geçen 19 yıl ardından nasıl değiştiğini haberimizin girişindeki galeride görebilirsiniz.